Lukaku strijelac poslije 32 sekunde, Inter lako savladao Đenovu

„Nerazuri“ slavili 3:0

5809 pregleda 0 komentar(a)

Inter sada već djeluje nezaustavljivo na putu ka 19. Skudetu, prvom od 2010. i sezone kada je osvojio čuvenu Tripletu.

„Nerazuri“ su savladali Đenovu 3:0, u trećem meču zaredom su postigli tri pogotka, ali i došli do čevrtog vezanog trijumfa u Seriji A.

Već nakon 32 sekunde domaćin je na „Đuzepe Meaci“ otvorio utakmicu - pogodio je Romelu Lukaku poslije akcije sa Lautarom Martinesom i upisao 18. pogodak u šampionatu.

Imao je Inter još četiri velike šanse do poluvremena, a onda je u nastavku otklonio sve dileme.

Opet u režiji Lukakua, koji je asistirao Mateu Darmijanu za 2:0, a onda i imao šansu kod trećeg gola kada je na odbitak reagovao Aleksis Sančes.

Inter je postigao 60 golova u 24 kola Serije A, primio ih je 24, ali samo jedan u posljednjih sedam mečeva (u pobjedi nad Lacijom).

Tim Antonija Kontea ima 10 bodova više, ali i utakmicu više, u odnosu na Juventus koji je sinoć remizirao protiv Verone na „Bentegodiju“.

Na plus sedam je u odnosu na Milan, koji večeras gostuje Romi.