Sutjeska u 95. minutu stigla do nove pobjede: Heroj - Darko Nikač

Rudar vodio od 1. minuta, Sutjeksa nakon prekoreta stigla do nove pobjede

3209 pregleda 9 komentar(a)
Nikač, Foto: Telekom 1. CFL/FSCG

Fudbaleri Sutjeske savladali su danas nakon preokreta Rudar 2:1 u 13. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige i upisali petu vezanu pobjedu u šampionatu.

Sutjeska je do pobjede došla u posljednjim sekundama meča, a strijelac je bio Darko Nikač.

Početak utakmice počeo je košmarno za domaće - već u 1. minutu Rudar je poveo preko Vuka Strikovića, a šest minuta kasnije mogao i do 2:0, ali promjene rezultata nije bilo.

Nakon toga domaći kreću u inicijativu i u 19. minutu stižu do izjednačenja. Božo Marković je oboren u šesnaestercu, a siguran sa penala bio je Marko Vučić.

Poslije izjednačujućeg gola domaći su napadali, imali dvije dobre prilike preko Nikole Janjića, ali je mladi reprezentativac oba puta bio neprecizan.

Propustio dvije šanse: Nikola Janjić
Propustio dvije šanse: Nikola Janjićfoto: FSCG

U 2. poluvremenu Rudar je bio bezopasan, a Sutjeska šanse imala u 71. minutu kada je pokušao Aleksa Marušić i u finišu preko Vladana Bubanje.

A onda je u posljednjem napadu, u 95. minutu Darko Nikač postigao gol za veliko slavlje na "Gradskom stadionu" u Nikšiću.

Sutjeska u narednom kolu gostuje Iskri, Rudar je domaćin Petrovcu.