Romin uragan u derbiju "vječnog grada": Murinjo slavi, Lacio na koljenima (VIDEO)

Heroj Ejbraham, blistao i Pelegrini - 3:0 za Romu u rimskom derbiju, sva tri gola postignuta u prvom poluvremenu

9286 pregleda 2 komentar(a)

Roma je tukla Lacio sa 3:0 u "derbiju dela kapitale", duelu 30. kola Serije A.

Bio je to pravi uragan Murinjovog tima, koji je sva tri gola postigao u prvom poluvremenu, a poveo već u prvom minutu.

Pelegrini je pravo iz kornera pogodio prečku, a Ejbraham ugurao loptu u mrežu za veliko slavlje većeg dijela ispunjenog "Olimpika".

Engleski napadač je bio junak rimskog derbija, u 22. minutu je sjajnu akciju i asistenciju Karsdorpa pretvorio u 2:0.

Lacio, sa Adamom Marušićem, koji je bio često u kontaktu sa loptom, nije došao u pravu šansu, opasna je bila samo Roma.

U 40. minutu najljepši trenutak utakmice, Pelegrini je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara "skinuo paučinu" sa Strakošinog gola.

Samo minut kasnije moglo je da bude 4:0, Mhitarijan je pogodio prečku - ekipa Mauricija Sarija nije ni postojala na terenu...

Navijači Rome, Roma

U nastavku, ritam je splasnuo, Ejbraham je imao zicer za het-trik, konačno je Lacio stvorio dvije šanse, ali se rezultat nije mijenjao 3:0 i prva Murinjova pobjeda u drugom rimskom derbiju.

Jesenas je bilo 3:2 za Lacio.

Roma je peta na tabeli sa 41 bodom, pretekla je upravo gradskog rivala, koji je šesti sa 39.