Čelsi konačno pronašao put do pobjede, Mitrović tragičar Fulama u Njukaslu (VIDEO

"Plavci" bolji od Kristal Palasa golom Haverca, "svrake" čuvaju mjesto koje vodi u Ligu šampiona

3654 pregleda 1 komentar(a)
Haverc postiže gol vrijedan tri boda, Foto: Reuters

Čelsi je nakon dvadesetak dana dočekao pobjedu u Premijer ligi, i to u malom londonskom derbiju protiv Kristal Palasa.

Ni danas nije viđeno baš najbolje izdanje tima Grejema Potera, ali i prosječna partija je bila dovoljna da "plavci" dođu do trijumfa nakon tri meča u kojima su doživjeli dva poraza.

Na "Stamfordu" je bio dovoljan jedan gol, a momenat odluke se dogodio u 64. minutu kada je Kai Haverc glavom zatresao mrežu na centaršut Hakima Ziješa.

Čelsi je 12. put zaredom savladao Palas, ali je i dalje daleko od gornjeg dijela tabele - udaljen je 10 bodova od zone Lige šampiona.

Njukasl je treći, zahvaljujući boljoj gol-razlici od Mančester junajteda, nakon što je na svom terenu savladalo Fulam (1:0).

Na "Sent Džejms parku" se dogodilo nešto što se ne viđa često na fudbalskim terenima, a tragičar gostiju je bio Aleksandar Mitrović.

Mitrović, bivši napadač Njukasla, u 69. minutu je pogodio iz penala, ali je gol morao da bude poništen zato što je pri šutu proklizao i udario loptu sa obje noge...

Kazna je bila surova, stigla je u 89. minutu kada se upisao Šveđanin Aleksandar Isak.