Real sa devet života, prvo mjesto golom glavom donio najniži igrač

Lukas Vaskes je golom nakon kornera u nadoknadi riješio utakmicu u Alavesu - 1:0

5764 pregleda 2 komentar(a)
Lopta preletjela visokog Ridigera, ali Vaskes je bio na pravim mjestu, Foto: REUTERS

Real Madrid je bio miljenik sreće u Baskiji i uspio je da slavi na gostovanju Alavesu - 1:0.

Tim trijumfom Real je preuzeo vrh tabele zbog bolje gol razlika od Đirone nakon 18. kola La Lige.

Odigrao je Real jednu od najgorih utakmica u sezoni, od 54. minuta imao igrača manje nakon crvenog kartona Naću Fernandesu, ali...

Ali je ipak "kraljevski klub" našao put pobjedi, njega su trasirali Toni Kros koji je u sudijskoj nadoknadi izveo korner a svega 173 centimetra visoki Lukas Vaskes je ostao zaboravljen u srcu kaznenog prostora i pokazao - zna da glavom nebranjivo pogodi mrežu.

Real je zbog pobjede u međusobnoj utakmici i bolje gol razlike preuzeo vrh La Lige od Đirone, koja je u finišu ispustila trijumf protiv Betisa (1:1).

Istovremeno je Majorka dobila Osasunu sa 3:2. Gosti iz Pamplone su poveli, ali je do poluvremena izjednačio Matija Nastasić.