Partizan rutinski sa Asvelom, veliki preokret Zvezde za veliku pobjedu u Istanbulu

Zvezda savladala Fenerbahče 85:76, Partizan lako s Asvelom (90:77)

13367 pregleda 13 komentar(a)
Džoel Bolomboj je bio igrač meča sa 24 poena, Foto: Euroleague

Beogradski vječiti rivali upisali su pobjede pred veliki gradski derbi, zakazan za četvrtak.

Nakon što je Crvena zvezda porazila Fenerbahče u Istanbulu, Partizan je rutinski porazio Asvel - 90:77.

Konačni rezultat ne oslikava stanje na terenu, jer je tim Željka Obradovića u dva navrata tokom 3. četvrtine imao plus 31.

Kevin Panter je ubacio 22 poena, Danilo Anđušić 15, a Ognjen Jaramaz 11.

Kod gostiju, koje je vjerovatno posljednji put vodio Đanmarko Poceko, Majk Skoz je ubacio 24 koša.

Iako je nekoliko puta imala dvocifren minus, Crvena zvezda je upisala veliku pobjedu na prvoj utakmici Evrolige u 2024. godini.

Beograđani su usred Istanbula savladali Fenerbahče 85:76, a presudna je bila serija 11:0 u finišu 3. i početkom posljednje četvrtine, kojom su gosti preokrenuli na 61:57.

Fener se nakon toga potpuno pogubio, a "crveno-bijeli" rutinski priveli meč kraju i došli do rekordnih plus 12 (79:67) na 83 sekunde do kraja.

Time je tim Janisa Sferopulosa prekinuo seriju od devet uzastopnih poraza protiv Fenera u azijskom dijelu Istanbula.

Džoel Bolomboj je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 24 poena, a 19 je ubacio Rokas Gedraitis.

Upisao se i jedan od najvećih talenata evropske košarke Nikola Topić, koji je upisao po četiri poena i asistencije.

Domaće je predvodio Najdžel Hejs-Dejvis sa 20 koševa, Skoti Vilbekin je ubacio 14, a Džonatan Motli 11.