Baskonija ubjedljiva protiv Milana, rekord Fenerbahčea, novi porazi Partizana i Zvezde

Evroliga u košarci - Olimpijakos slavio u velikom grčkom derbiju protiv Panatinaikosa

5621 pregleda 1 komentar(a)

Baskonija je nadigrala Olimpiju Milano za 16. pobjedu u Evroligi kojom je nastavila veliku borbu za plej-of.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u Vitoriji, tim Duška Ivanovića je slavio 88:73 i pobjegao na tabeli rivalima kao što su Partizan i Valensija.

Markus Hauard je sa 26 poena predvodio domaćina, Čima Moneke je upisao 19, a Vanja Marinković 13, dok se kod gostiju istakao Nikola Mirotić sa 21, uz osam skokova.

Olimpijakos je u drugom poluvremenu slomio otpor Panatinaikosa (71:65) i sada ima isti učinak kao najveći rival (18 trijumfa i 11 poraza), a radovao se i Makabi - u "Štark areni" je nakon preokreta savladao Crvenu zvezdu 84:80.

Ponos Izraela je u drugoj četvrtini imao minus 18, ali je u posljednjoj četvrtini nadoknadio sve za 16. pobjedu...

Partizan je doživio novi poraz, ovog puta od Barselone (94:76), pa je sve dalje od plej-ina.

Barsa je "crno-bijele" odradila u posljednjoj četvrtini u koju je ušla sa šest poena prednosti (74:68).

Fenerbahče je deklasirao Valensiju u meču u kojem je dao čak 118 poena (118:88) i postigao 24 trojke za rekord Evrolige koji je do večeras držao Anadolu Efes (22, u februaru 2022).

Na 21 je Budućnost Voli iz sezone 2018/19. i duela sa Baskonijom.

Fenerbahče - Valensija 118:88

Crvena zvezda - Makabi 80:84

Barselona - Partizan 94:76

Alba - Monako 82:90

Baskonija - Olimpija 88:73

Olimpijakos - Panatinaikos 71:65