EURO 2020: Španija se kocka, Njemačka razbila Portugal, Mađarska iznenadila Francusku

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

64587 pregleda13 komentar(a)
19.06.2021. 22:59h
18:34h

35. minut - Njemačka je izjednačila, sjajna akcija, asistencija Gosensa, a Ruben Dijaš posljednji igrao loptom. Autogol.

Njemačka - Portugal 1:1.

Gol pogledajte ovdje.

Izmjena: 18:49h
18:15h

15. minut - vodi Portugal, ko bi drugi nego Kristijano Ronaldo.

Sjajna akcija, vrhunska kontra, asistenija Žote i realizacija velikog golgetera.

Njegov 12. gol na šampionatima Evrope, treći na ovom turniru, 107. u karijeri za Portugal, a prvi protiv Njemačke.

18:04h

Njemačka je postigla gol, Robin Gosens je spektakularno pogodio, ali VAR je presudio  - ofsajd Gnabrija.

17:51h

Iako je najbolji strijelac od svih aktivnih igrača u dresu nacionalnog tima (106 golova), Ronaldo nije dao nijedan Njemačkoj, na prethodna četiri meča.

17:19h

U 18 sati igra se derbi Portugal - Njemačka.

17:03h

Izvještaj sa meča Francuska - Mađarska pročitajte ovdje.

16:52h

Iznenađenje u grupi F - Mađarska je osvojila bod protiv Francuske 1:1.

Nakon što su preživjeli opsadu svog gola, Mađari, nošeni podrškom navijača na punom stadionu Ferenc Puškaš, iznenada su poveli u posljednjim trenucima prvog poluvremena, golom Atile Fiole.

Izjednačio je Antoan Grizman 20-ak minuta prije kraja, "trikolori" su zaslužili pobjedu, ali mađarski tim je herojskom borbom ostvario veliki rezultat i ostao u igri za prolaz u osminu finala iz grupe smrti, u kojoj su još Njemačka i Portugal.

Francuska ima četiri boda, Mađarska jedan.

16:42h

Velika šansa za Francusku - Mbape je šutirao sa 12-13 metara iskosa sa lijeve strane, odlična reakcija Gulačija, koji je kasnije odbranio i šut Tolisoa.

16:36h

Grizman je upisao sedmi gol na šampionatima Evrope, više od njega imaju samo Kristijano Ronaldo (11) i Mišel Platini (9).

Isti broj golova postigao je Alan Širer.

16:26h

66. minut - 1:1 u Budimpešti.

Kilijan Mbape je sa desne strane poslao povratnu loptu u šesnaesterac, a Antoan Grizman pogodio sa desetak metara.

Mađarska je imala napad i prekid, odjednom je sijevnula kontra, nisu se najbolje snašli domaći igrači, a francuski majstori ne praštaju.

16:20h

Umalo izjednačenje, Osman Dembele koji je ušao sa klupe umjesto Rabioa pogodio je stativu.

16:06h

Francuska gubi od Mađarske, Dešan nije mijenjao ništa na poluvremenu.

15:46h

45+2. minut - Mađarska vodi protiv Francuske.

Iz opsade svog gola, Mađari su uspjeli da povedu - golom Atile Fiole, nakon odlične akcije sa Rolandom Šalaijem.

Šok za Francusku.

Izmjena: 16:06h
15:33h

Francuska je napravila opsadu na Puškašu - četiri šanse u prvih pola sata imali su "trikolori", ali Mađarska odolijeva, 0:0.

15:27h

Trideset navijača je uhapšeno prije, za vrijeme i nakon meča Engleska - Škotska (0:0) sinoć na Vembliju.

Londonska policija obavijestila je o brojnim tučama i napadima na policajce u središtu Londona ili u blizini stadiona.

Neki od navijača su privedeni zbog pretjerane upotrebe alkohola i droga, a bilo je i onih koji su izgovarali rasističke psovke.

Većina uhapšenih je bila na trgu Lester u centru Londona gdje su navijači Škotske pravili nerede.