Mađari izdržali protiv favorita: Odbrambeni zid zaustavio Francusku na "Puškaš areni"

U Budimpešti je bilo 1:1

9624 pregleda 1 komentar(a)

Evropski šampion se provukao na "Puškaš areni" na startu, ali za svjetskog nije bilo prolaza - Mađarska je zaustavila Francusku u Budimpešti (1:1), osvojila prvi bod na Euru i napravila pravu pometnju u grupi F.

Mađari su još jednom hrabro udarili na favorita, ali su protiv "trikolora" imali i mnogo sreće, jer su u prvom poluvremenu preživjeli četiri šanse, od kojih tri stoprocentne.

I onda - kaznili ekipu Didije Dešana.

Igrao se drugi minut sudijske nadoknade prvog dijela kada je naizgled bezopasan napad domaćina pretvoren u pogodak.

Benžaman Pavar je bio loše postavljen na poziciji desnog beka, to je iskoristio Atila Fiola, stuštio se ka šesnaestercu i rutinski matirao Iga Ljorisa.

Djelovalo je nerealno, ali Francuska je nakon gotovo perfektnih 45 minuta bila u minusu...

U drugom poluvremenu su Francuzi na sve načine pokušavali da dođu do gola (Usman Dembele je uzdrmao stativu kod 1:0) i to su uspjeli u 66. minutu.

Mađarska - Francuska

Mađarska odbrana se nije proslavila u tom napadu rivala, Kilijam Mbape je iskoristio pometnju i odigrao povratni pas koji je u pogodak pretvorio Antoan Grizman.

Bio je to sedmi gol asa Barselone na evropskim prvenstvima - isto toliko je dao Alan Širer, a više su postigli samo Kristijano Ronaldo (11) i Mišel Platini (devet).

Francuska nije poražena u posljednja 33 meča kada je Grizman bio strijelac, a slavila je u čak 30 od njih...

Imao je favorit dovoljno vremena za preokret na "Puškaš areni", ali sem šanse Mbapea i na kraju Rafaela Varana nije uradio mnogo.

Ostalo je 1:1, pa Mađari ni u petom međusobnom duelu na EP nisu izgubili od Francuske - imaju tri pobjede i dva remija.