EURO 2020: Švajcarska čudom do četvrtfinala, Zomer heroj, Mbape tragičar

Pratite dešavanja sa Evropskog prvenstva

85500 pregleda25 komentar(a)
29.06.2021. 00:01h
20:29h

Prvi put poslije 2012. godine, kada su na Evropskom prvenstvu u Austriji i Švajcarskoj osvojili treće vezano veliko takmičenje, fudbaleri Španije su stigli do četvrtfinala.

U meču koji će se dugo pamtiti, "crvena furija" je nakon produžetaka savladala Hrvatsku 5:3.

Tim Luisa Enrikea je u 77. minutu poveo 3:1, ali su Mislav Oršić u 85. i Mario Pašalić u 92. donijeli produžetke.

Andrej Kramarić je u 95. minutu imao veliku priliku za potpuni preokret, ali je Unai Simon, strijelac jednog od najčudnijih autogolova u istoriji, odbranio.

To je Špancima dalo krila, pa su Alvaro Morata u 100. i Mikel Ojarsabal u 103. minutu donijeli pobjedu Španiji.

20:25h

Luka Modrić je završio meč, vjerovatno  i Euro 2020. Šansu je dobio njegov imenjak Ivanušec.

20:22h

Deset minuta je do kraja produžetaka, može li Hrvatska da izvede ono što je uradila u posljednjih 10 minuta regularnog toka?

20:18h

Velika šansa za Hrvatsku na startu 2. produžetka, Ante Budimir šutira tik pored stative,

20:11h

Čini se da je sada kraj - Mikel Ojarsabal je ostao sam u šesnaestercu i u 103. minutu pogodio za 5:3.

Gol pogledajte ovdje.

20:08h

Alvaro Morata je prošao kroz pakao od navijača, koji su mu prijetili zbog promašaja, ali ih je ućutkao - u 100. minutu je sjajno primio loptu i topovskim udarcem donio novu prednost Španiji.

20:05h

Dvije velike šanse za 90 sekundi - prvo je zicer Andreja Kramarića zaustavio Unai Simon, a onda je šut Danija Olma u posljednji čas blokirao Domagoj Vida.

Pogledajte šansu Kramarića ovdje.

20:00h

Prvu šansu u produžecima imao je Mislav Oršić, koji je u 2. minutu sa ivice šesnaesterca šutirao tik iznad prečke.

19:53h

Igraće se produžeci u Kopenhagenu. Hrvatska je gubila 3:1 do 85. minuta, ali je prvo Mislav Oršić prebacio loptu preko zamišljene gol-linije, a onda u 92. asistirao Mariju Pašaliću za 3:3.

19:50h

Hrvati su u transu, Mario Pašalić je u 92. minutu izjednačio na 3:3. As Atalante je dao gol na asistenciju Mislava Oršića. Obojica su ušla sa klupe.

Pogledajte gol ovdje.

Izmjena: 20:02h
19:48h

Šest minuta nadoknade u Kopenhagenu.

19:42h

Hrvati se vraćaju u život, lopta je prešla liniju nakon šuta Mislava Oršića u 85. minutu.

Džunejt Čakir je pokazao na centar, jer je dobio signal da je nakon karambola u šesnaestercu lopta prešla zamišljenu gol-liniju.

Zanimljivu situaciju pogledajte ovdje.

19:34h

Španija leti ka četvrtfinalu, Feran Tores je povisio na 3:1 u 77. minutu.

Joško Gvardiol je pio vodu na sredini terena kada je krenula akcija rivala, panično je bacio flašu i potrčao da zakrpi rupu, ali je zakasnio da spriječi gol veziste Mančester sitija.

19:31h

Zlatko Dalić daje sve na napad - umjesto desnog beka Josipa Juranovića ubacio je napadača Volfzburga Josipa Brekala.

19:26h

Zlatko Dalić je u 67. minutu zamijenio indisponiranog Anta Rebića i ubacio Mislava Oršića, čijim ulaskom je Hrvatska živnula.

Odmah je imala šansu, moguće je da dođe do izjednaćenja...

19:16h

Španci su se ušetali u gol u 57. minutu, strijelac je Sesar Aspilikueta. Kapitenu prvaka Evrope Čelsija je to prvi gol za nacionalni tim.

Pogledajte taj pogodak ovdje.

19:03h

Promjena na poluvremenu u redovima Hrvatske - Bruna Petkovića je u napadu zamijenio Andrej Kramarić.

18:48h

Poluvrijeme u Kopenhagenu. Španija je dominirala, "vodi" 11:2 u šutevima, 4:0 u okvir gola, imala tri zicera, ali je neriješeno - 1:1.

Hrvati su poveli autogolom Unaija Simona u 20. minutu, izjednačio je Pablo Sarabija u 38.

18:39h

Izjednačenje u Kopenhagenu - Španija je opsjedala gol Hrvatske, Livaković je branio sve, ali nije mogao i šut Pabla Sarabije. Lopta je na putu do mreže pogodila Duja Ćaleta-Cara i promijenila pravac.

Pogledajte snimak ovdje.

18:20h

Hrvatska vodi na nestvaran način - Pedri je vratio loptu Unaiju Simonu, a golman Atletik Bilbaoa nestvarno dozvolio da mu pređe preko noge i završi u mreži.