EURO 2020: Italija u finalu, Donaruma heroj, Morata tragičar

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

63565 pregleda35 komentar(a)
06.07.2021. 23:46h
19:35h

Budućnost gubi 3:1, a što je "samo" minus dva može da zahvali Dragojeviću, koji je odbranio još jedan zicer, ovog puta Riskiju.

19:28h

Dvostruka promjena u Budućnosti u 72. minutu - ušli su defanzivci Milić i Baošić umjesto vezista Raičkovića i Mirkovića.

Time je promijenjena i formacija, jer će se igrati sa tri štopera.

19:26h

Dobar pokušaj Terzića, ali lopta je otišla tik pored stative.

19:23h

Treća šansa za Helsinki u 2. poluvremenu. Nakon Brauna i Riskija, blizu je bio i Brazilac Žair, ali je Dragojević na vrijeme izašao i skratio mu ugao.

19:08h

Nakon Terzića i Babića, žuti karton je dobio i Raičković.

19:03h

Odmah na startu 2. poluvremena velika greška defanzivaca Budućnosti i zicer za Helsinki. Braun je bio sam ispred Dragojevića, ali je pogodio prečku.

Na poluvremenu je Martinović ušao umjesto Đukanovića.

19:00h

Dok je poluvrijeme u Helsinkiju, jedna zanimljivost na Eura.

Engleski novinar je pred sjutrašnji duel Gordog Albiona sa Danskom pitao golmana gostiju Kaspera Šmajhela da li mu je poznata krilatica engleskih navijača "It's coming home" i šta bi značilo njegovom timu da spriječi da se pehar vrati kući. Odgovor je bio duhovit:

"Da li je ikada bio kući? Jeste li ga ikada osvojili", upitao je sin čuvenog Petera Šmajhela, koji je sa Danskom bio prvak Evrope 1992. godine.

18:46h

Poluvrijeme u Finskoj. Budućnost je očajno krenula, gubila 3:0 već u 13. minutu, ali se kasnije oslobodila pritiska i smanjila na 3:1. Ako da još jedan gol, sve će biti moguće...

18:46h

Grbić je u 45. minutu tražio i drugi penal, ali se čini da je prelako pao. Helsinki je krenuo u kontru, a Babić je prekinuo i dobio žuti karton.

18:35h

Budućnost je smanjila na 3:1 u 35. minutu! Đuričković je centrirao, Grbić izborio penal u duelu sa O'Šonesijem, a Raičković ga sigurno realizovao.

Izmjena: 19:19h
18:14h

Prvi put i da Budućnost zaprijeti - Raičković je šutirao u 14. minutu, ali pravo u golmana Tonandera.

18:13h

Ovo već boli. Desni bek Saksela u 13. minutu pogađa za 3:0. Odbrane nigdje nema, Budućnost puca po svim šavovima.

18:08h

Opet se trese mreža Budućnosti, Valenčič je pogodio sa 20 metara za 2:0 u 7. minutu.

Izmjena: 18:13h
18:05h

Helsinki je poveo već u 5. minutu - Dragojević je sjajno odbranio prvi šut Valenčiča, ali je lopta došla do Riskija, koji je pogodio praznu mrežu.

Golman Budućnosti već ima dvije odbrane, jer je u 80. sekundi spriječio Tanaku da donese vođstvo domaćima. Tri minuta kasnije je bio nemoćan...

17:21h

Uporedo sa duelom Italija - Španija, u live blogu ćemo pratiti i nastupe crnogorskih klubova u evropskim kupovima.

Prva kreće Budućnost, koja u 18 časova igra sa Helsinkijem u Finskoj prvi meč prve runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Trener Mladen Milinković se odlučio za formaciju 4-3-3, a domaćin za 4-2-1-3.

Helsinki: Tonander - Saksela, Moren, Tenho, O'Šonesi - Žair, Lingman - Tanaka - Braun, Valenčič, Ro. Riski.

Budućnost: Dragojević - Đuričković, Adžić, Babić, Ražnatović - Raičković, Mirković, Grbić - Đukanović, Terzić, Mijović.

Izmjena: 18:12h
16:24h

Španska televizija "Cuatro" se "prošvercovala" na trening fudbalera Italije pred duel sa "crvenom furijom" i otkrila dvije varijante koje je Roberto Manćini bio prinuđen da isproba u odsustvu Leonarda Spinacole.

Prva opcija je da Franćesko Aćerbi igra na lijevom beku, a ispred njega Domeniko Berardi, ili da nastupi tandem Emerson - Lorenco Insinje.

14:52h

Pogledajte kako je Italija pobijedila Španiju na EP 2016. godine, golovima Kjelinija i Gracijana Pelea.

14:51h

Italijani spremaju dresove za polufinale.

14:27h

Lorenco Insinje, Marko Verati i Ćiro Imobile - tri važna igrača "azura" - prije devet godina igrali su zajedno u Seriji B, u Peskari.

Ko ih je vodio, pročitajte ovdje.

Izmjena: 14:47h
14:17h

Posebni gosti na Vembliju na finalu - kome je Uefa dodijelila VIP status pročitajte ovdje.