EURO 2020: Italija u finalu, Donaruma heroj, Morata tragičar

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

63565 pregleda35 komentar(a)
06.07.2021. 23:46h
22:24h

68. minut - Berardi je pokušao, Simon odbranio.

22:22h

65. minut - Španija je imala priliku, Ojarzabal je pokušao glavom, ali je ostao kratak.

Enrike reaguje - Morata umjesto Ferana Toresa.

22:16h

60. minut - Italija vodi 1:0, strijelac Federiko Kjeza. Insinje je pokušao da proigra Imobilea, ali je loptu izbacio Laport. Međutim, na pravom mjestu bio je Kjeza, koji je snažno i precizno šutirao i savladao Simona.

Izmjena: 23:07h
22:14h

58. minut - Ojarzabal je probao sa distance, Donaruma siguran.

22:10h

53. minut - sjajna šansa za Italiju. Pokušao je Kjeza, ali Simon brani.

22:09h

52. minut - Buskets je probao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola.

22:07h

Prvi žuti karton na meču dobija Serhio Buskets.

22:02h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:46h

Završeno je prvo poluvrijeme - Italija - Španija 0:0.

Španci su tokom prvog dijela imali veći posjed lopte, kontrolisali igru, a najbolju šansu propustio je Dani Olmo u 25. minutu kada je njegov šut odbranio Đanluiđi Donaruma.

Na drugoj strani, Italija je najbolju priliku imala u finišu prvog poluvremena, ali je Emerson, nakon dodavanja Insinjea pogodio prečku.

21:45h

45. minut - Italija je imala najbolju priliku, ali je Emerson nakon dodavanja Insinjea pogodio prečku.

21:39h

39. minut - Ojarzabal je imao dobru priliku, ali je morao bolje. Bio je sam u šesnaestercu, ali je šutirao preko gola.

21:25h

25. minut - najbolja prilika za Španiju - Dani Olmo je šutirao sa oko 11 metara, Đanluiđi Donaruma sjajno odbranio. Ostaje 0:0.

21:20h

Imala je Italija priliku, kombinovali su Insinje i Emerson, koji je dodao loptu do Imobilea. Gol Španije bio je prazan, Imobile je dodao Bareli, ali nema promjene rezultata. Najbolja šansa za Italiju.

Izmjena: 21:23h
21:15h

Selektori, Luis Enrike i Roberto Manćini od početka na nogama posmatraju meč.

21:13h

Prošlo je 13 minuta, nema promjene rezultata. Fudbaleri Španije kontrolišu sredinu terena. Najbolju šansu u dosadašnjem dijelu meča imao je Mikel Ojarzabal, ali se u posljednjoj sekundi spetljao, pa je Emerson otklonio opasnost.

21:08h

Đordi Alba igra 16. utakmicu u karijeri na evropskim prvenstvima. Time se na prvom mjestu liste španskih igrača sa najviše mečeva na prvenstvima Evrope izjednačio sa Andresom Inijestom i Seskom Fabregasom.

20:59h

Fudbaler Italije, Đorđo Kjelini je prvi igrač, koji je u karijeri igrao pet mečeva protiv jedne reprezentacije na šampionatima Evrope. Ovo je njegov peti meč protiv Španije na evropskim prvenstivma.

19:59h

U 21 čas na "Vembliju" počinje prvo polufinale Evropskog prvenstva Italija - Španija.

Selektor "azura" Roberto Manćini umjesto povrijeđenog Leonarda Spinacole u tim je ubacio beka Čelsija Emersona, svi ostali su iz postave koja je izbacila Belgiju u polufinalu.

Kod Španaca dvije promjene u odnosu na duel sa Švajcarskom - umjesto Alvara Morate i povrijeđenog Pabla Sarabije igraju Mikel Ojarsabal i Dani Olmo. Od trija u napadu je ostao samo Feran Tores, koji će igrati "lažnu" devetku.

Očita je namjera Luisa Enrikea da sa nižim, bržim fudbalerima napadne stamene defanzivce Italije Leonarda Bonućija i Đorđa Kjelinija.

19:55h

U 20.30 počinje istorijski meč za FK Podgorica - klub koji je prije četiri godine bio trećeligaš igra svoju prvu evropsku utakmicu.

Trener Dejan Roganović, koji je na klupi naslijedio Milorada Pekovića, odlučio je da izvede sljedećih 11 igrača.

19:47h

U 13. minutu je Budućnost gubila 3:0 u Finskoj, spremao joj se potop, ali se izvukla. Tim Mladena Milinkovića je poražen 3:1 i mora da bude srećan, jer je HJK Helsinki dominirao i imao tri zicera u 2. poluvremenu da stekne mnogo ubjedljiviju prednost pred revanš u Podgorici.

Najveće zasluge što je ostalo "samo" 3:1 ima golman Miloš Dragojević, koji je u nastavku odbranio velike šanse Žairu i Riskiju, a Brauna natjerao da pogodio prečku.

Domaći su krenuli furiozno i već u 80. sekundi natjerali Dragojevića na prvu intervenciju.

Drugu je upisao u 5. minutu, kada je odbranio šut Valenčiča, ali je na loptu naletio Riski i zatresao praznu mrežu.

Slovenac je dva minuta kasnije neometan sa 20 metara povisio na 2:0, da bi već u 13. desni bek Saksela povisio na 3:0.

Budućnost je smanjila u 35. minutu, nakon što je Raičković iskoristio penal koji je izborio Grbić.

I to je bilo sve, mada je mreža Podgoričana mogla da se trese još nekoliko puta. Na drugoj strani praktično nije bilo uzbuđenja.

Izmjena: 19:53h