Japanke sasjekle krila „lavicama”, do četvrtfinala težim putem

Crna Gora izgubila 29:26 i sada protiv Norveške, Južne Koreje i Holandije mora da traži bar jednu pobjedu za četvrtfinale. Bez rješenja za Sakuru Kametani, koja je odbranila 21 šut

57157 pregleda140 komentar(a)
27.07.2021. 11:11h
02:31h

Izjednačenje u 24. minutu - Tanabe pogađa za 11:11 i ima napad za prvo vođstvo.

02:28h

Japanke prilaze na 11:10 golom Ajake Ikehare, Bojana Popović uzima tajm-aut.

Poslije pauze je probala Đurđina Jauković, ali Sakura Kametani upisuje šestu odbranu.

02:25h

Prvo isključenje za Crnu Goru, na pauzu mora Majda Mehmedović.

02:22h

Umjesto Andree Klikovac na poziciji desnog beka je Matea Pletikosić. Japanke postižu dva vezana gola i prilaze na 10:8 u 17. minutu.

02:18h

Itana Grbić pogađa praznu mrežu, a potom i sa pozicije lijevog beka za 9:6 u 14. minutu.

02:15h

Drugo isključenje za stub odbrane Japana, Šiori Nagatu. Kažnjava Andrea :Klikovac svojim drugim golom - 7:6.

02:15h

Bomba Đurđine Jauković je poništena golom Mane Ohijame iz brzog centra.

02:14h

Japanke nisu primile gol sa dvije igračice manje, a dale su ga čim su kompletirale. Sada i Ajaka Ikehara pogađa za 5:5.

02:09h

Japanke zbog pogrešne izmjene dobijaju novo isključenje, ali Sakura Kametani brani šut Majde Mehmedović u naoadu sa dvije igračice više.

02:05h

„Lavice” u 7. minutu prvi put stižu do plus dva - Tatjana Brnović je pogodila, a potom iznudila i isključenje i sedmerac, koji je iskoristila Jovanka Radičević za 5:3.

02:03h

Crna Hora vodi 2: poslije tri minuta, a nije iskoristila posljednja tri napada. Moglo je da bude i ubjedljivije.

02:00h

Bojana Popović je u startnu postavu uvrstila standarna krila Jovanku Radičević i Majdu Mehmedović, bekove Đurđinu Jauković, Itanu Grbić i Andreu Klikovac, pivotkinju Tatjanu Brnović i na golu Marinu Rajčić, koja igra prvi zvanični meč nakon gotovo godinu i po.

Posljednji put je branila u dresu Budućnosti 1. februara 2020. godine, a od tada je prvo kuburila s povredom leđa, potom je došla i pandemija koronavirusa, a onda i najljepši razlog za pauzu - trudnoća.

01:40h

U jako neobičnom terminu, u 9 časova ujutro po lokalnom, a dva sata nakon ponoći po našem vremenu, rukometašice Crne Gore imaju prvu šansu za četvrtfinale Igara 32. Olimpijade.

„Lavice” se sastaju sa domaćinom, Japanom, i pobjedom bi praktično osigurale plasman u nokaut fazu.

Crna Gora je na startu savladala Angolu 33:22, a Japan je gotovo istovjetnim rezultatom poražen od Holandije (32:21).