„Lavice” se oprostile u četvrtfinalu, Rusija krenula furiozno i nije dozvolila preokret

Rukometašice Crne Gore od 2.30 časova po našem vremenu igraju četvrtfinale Olimpijskih igara protiv branioca titule, Rusije

61221 pregleda176 komentar(a)
Itana Grbić u duelu sa Polinom Vedjohinom, Foto: Reuters
04.08.2021. 08:04h
03:05h

Pogrešna izmjena i novo isključenje za Ruskinje. Na pola minuta do poluvremena imamo dvije igračice više.

03:04h

Marina Rajčić daje gol iz svog šesterca!

03:03h

Drugo isključenje za stub ruske odbrane Anu Senj, ali Radičević ne koristi sedmerac. To joj je prvi promašaj nakon 21 uspješnog penala u Tokiju.

03:00h

Radičević opet lobuje iz sedmerca, ovog puta Kalinjinu za 13:17.

03:00h

Marina Rajčić je opet na golu i brani prvi šut.

02:59h

Peti gol i za Jauković za 12:17 u 25. minutu.

02:59h

Vjahireva se igra, daje svoj šesti gol. Radičević uzvraća petim za 16:11, ali Vedjohina brzo pogađa za 17:11.

02:56h

Prva odbrana crnogorskih golmanki, Nenezić zaustavlja šut Vjahireve. Jauković smanjuje na 15:10.

02:55h

Polina Vedjohina iz nemoguće pozicije pogađa kroz Ljubicu Nenezić za 15:9. Crnogorske golmanke su bez odbrane.

02:53h

Pomalo nelogičan napad sa igračicom više, ali Jauković ga realizuje. Vjahireva se igra i vraća sedam razlike (13:6).

Radičević je probala sa centra, Fomina branila iz golmanskog prostora i dobila isključenje i skrivila sedmerac. Kapitenka ga realizuje, a zatim i Jauković pogađa praznu mrežu sa 30 metara za 14:9 u 20. minutu. Tajm-aut za Rusiju.

02:45h

Ana Vjahireva vraća rekordnih plus šest (11:5), a onda i njena rođena sestra Polina Kuznjecova u napadu sa igračicom više pogađa za rekordnih 12:5.

02:44h

Rusija je iz prvih 11 napada dala 10 golova. Samo je jedan atak bio neuspješan, kada je Borbovnjikova poslala loptu u aut. Sada nije realizovala dva zaredom, ali se rezultat ne mijenja, ostaje 10:5.

02:42h

Majstorski gol Tatjane Brnović.

02:42h

Sad je i Radičević precizna, uzvraća Polina Vedjohina za 9:4.

02:39h

Itana Grbić smanjuje na 8:3.

02:38h

Đurđina Jauković je dala gol, ali Jekaterina Iljina pogađa iz semderca.

02:37h

Sedmi napad, sedmi gol Rusije za 7:1 u 7. minutu. Ulaze Ljubica Nenezić i Itana Grbić.

02:35h

Prvi gol Crne Gore nakon četiri i po minuta. Jovanka Radičević iz sedmerca lobuje Anu Vjahirevu, ali Polina Kuznjecova brzo vraća plus četiri.

Jelena Despotović pogađa stativu, baš kao i ranije Majda Mehmedović, a Vladljona Bobrovnjikova koristi lošu reakciju naše odbrane i pogađa za 6:1.

02:33h

I opet precrtan pogodak kao prethodna dva, Ana Vjahireva koristi grešku Andree Klikovac u napadu i donosi 4:0. Bojana Popović traži tajm-aut već u 4. minutu.