Podjela bodova u milanskom derbiju, Inter propustio priliku da se približi vodećem dvojcu

Inter poveo sa penala, imao još jedan jedanaesterac tokom meča, ali je Lautaro bio neprecizan

7336 pregleda0 komentar(a)
Detalj sa meča, Foto: Reuters

Gradski derbi, duel Milana i Intera u okviru 12. kola Serije A završen je neriješeno - 1:1.

Aktuelni šampioni, fudbaleri Intera imali su dva penala i priliku da smanje zaostatak za gradskim rivalom i Napolijem, ali je nakon večerašnjeg meča bodovna razlika ostala nepromijenjena.

Inter je poveo u 11. minutu - Kesi je oborio Čalhanoglua, a arbitar Doveri nakon konsultacija sa sudijama iz VAR sobe pokazao na penal. Siguran realizator bio je upravo Čalhanoglu, koji je ljetos iz Milana prešao u redove "nerazura".

Računajući i period u Milanu, ovo je prvi gol, koji je turski reprezentativac postigao u gradskom derbiju.

Milan je izjednačio u 17. minutu. Tonali je ubacio loptu u šesnaesterac, a De Fraj postigao autogol.

Deset minuta kasnije još jedan penal za Inter - Ture je srušio Darmijana, loptu uzeo Lautaro i - promašio. Njegov udarac odbranio je Tatarušanu.

Inter je imao nekoliko velikih šansi i nakon promašenog penala (Barela, Lautaro, Vidal), ali Milan mogao do preokreta.

Najbliži je bio je Salemahers, koji je u 89. minutu uzeo loptu na sredini terena, krenuo ka golu, šutirao sa oko 30 metara i pogodio stativu. Na odbijenu loptu naletio je Kesi i tukao pored gola.

Nakon 12. kola Napoli i Milan i dalje dijele lidersku poziciju. Napolitanci i "rosoneri" imaju po 32 boda, sedam više od Intera.