Oproštaj sa stilom: Crna Gora prespavala 20 minuta i stala na korak od senzacionalnog preokreta

Crna Gora eliminisala u osmini finala

50077 pregleda119 komentar(a)
Vagner i Dubljević, Foto: Reuters
18:18h

19:10 za Njemačku nakon prvih 10 minuta. Njemačka se brzo odvojila, "crveni" stigli na poen zaostatka, da bi domaćin serijom 8:0 otišao na plus devet.

Šut je problem - 1/8 za tri, samo 4/13 iz igre, a i četiri izgubljene lopte.

18:14h

Timan za tri - 10:14, pa prodor Loa, 10:16.

18:13h

Pogađa i Mihailović - mini serija Crne Gore 8:0, ukupno 10:11. Odlična i odbrana "crvenih" u ovim momentima.

18:12h

Odlično se snašao Marko Simonović u duelu sa Tajsom, sudije puštaju čvršću igru i "čuvaju" napadače - koš našeg centra, faul njemačkog i poeni sa linije bacanja - 8:11.

18:10h

Žestok duel Dubljevića i Tajsa, na granici ofanzivnog faula našeg kapitena - sudije su dosudile prekršaj Njemcu...

18:08h

Peti poen Perija, prva trojka - 5:11.

18:07h

Samo dva poena Crne Gore za četiri minuta, Šreder je "ispalio" trojku - 11:2.

18:04h

Pukla je odbrana Crne Gore - Šreder za Tajsa, koji je ostao sam da zakuca, 8:2. Tajm-aut Radović.

18:04h

Trojka Obsta - 6:2 za Njemačku.

18:03h

Efektna asistencija Šredera za Tajsa, polaganje i faul Radončića - 3:2 za Njemačku.

18:02h

Kendrik Peri - brutalna rampa Šrederu, pa prvi poeni na meču, 2:0.

17:57h

Fojgtman, Vagner, Tajs, Šreder i Obst počinju za Njemačku.

17:57h

Peri, Popović, Radović, Radončić i Dubljević počinju meč.

17:12h

Košarkaška reprezentacija Crne Gore od 18 sati igra protiv Njemačke meč osmine finala Eurobasketa.

Cilj, koji nije bio obavezan, samo poželjan, već je ispunjen, "crveni" su u grupnoj fazi odigrali dobru košarku, a sada imaju utakmicu za uživanje, protiv domaćina završne faze, u Berlinu.

Njemačka je ekipa puna individualne klase, posebno napadačke, sa NBA igračima Šrederom, Tajsom i Vagnerom, evroligaškim igračima u sastavu, a imaće i podršku velikog broja navijača u berlinskoj Areni.

Jasna je podjela na favorita i autsajdera, ali ne pobjeđuje uvijek ekipa koja je, na papiru i po prognozama, bolja...