MUNDIJAL Englezi "navodili" Amerikance na remi, Ekvador ispustio Holandiju, Iran uživao u nadoknadi, domaćin ispao

Šesti dan Mundijala: Vels - Iran 0:2, Katar - Senegal 1:3, Holandija - Ekvador 1:1, Engleska - SAD 0:0

72330 pregleda20 komentar(a)
26.11.2022. 09:02h
12:59h

Poveo je Iran, potpuno zaslužena prednost - 1:0 golom Češmija u 99. minutu.

12:53h

Henesi je tek treći golman na mundijalima koji je dobio crveni karton.

12:50h

Sudijska nadoknada od devet minuta.

12:46h

U 86. minutu je isključen golman Velsa Henesi nakon oštrog starta na 30 metara od svog gola nad Taremijem.

Sudija Eskobar je prvo pokazao samo žuti karton, ali je nakon odgledanog snimka morao da preinači odluku.

12:43h

Konačno nešto i od Velsa - Dejvis je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je odbranio Hoseini.

12:33h

Henesi je sačuvao Vels - krajnjim naporom je zaustavio šut Ezatolahija.

12:24h

Iran je u drugom poluvremenu mnogo bolji rival, sada je i Taremi bio u dobroj prilici. Vels odolijeva, i dalje je 0:0.

12:11h

U samo desetak sekundi su Iranci dva puta pogodili stativu - prvo Azmun, onda i Golizade.

12:04h

Počelo je drugo poluvrijeme ne baš zanimljivog duela Velsa i Irana - 0:0.

11:49h

Kraj prvog poluvremena, nema golova u duelu Velsa i Irana.

11:39h

Nema golova nakon 40 minuta: Vels - Iran 0:0.

11:28h

Azmun je bio u šansi, šutirao je glavom.

11:16h

Poništen je gol Irancima zbog ofsajda.

11:08h

Po jedna dobra akcija na obje strane, nema šansi nakon 10 minuta igre u duelu Velsa i Irana.

11:00h

Počeo je meč Vels - Iran.

10:22h

U susret duelu Holandija - Ekvador (17 sati), Fifa se podsjetila kakve su napadače dale "lale" kroz istoriju.

Pogledajte njihove majstorije:

10:08h

Najvažnija jučerašnja dešavanja na Mundijalu pogledajte u snimku od samo 60 sekundi:

10:02h

Poznati su sastavi Velsa i Irana koji igraju u 11 sati.

U napadu "zmajeva" biće Garet Bejl i Kifer Mur, u timu Irana je povratnik nakon povrede Sardar Azmun.

09:32h

Od 14 sati je prva utakmica grupe A između Katara i Senegala.

Domaćin Mundijala je na startu glatko poražen od Ekvadora (2:0), istim rezultatom - ali mnogo teže - Holandija je bila bolja od Senegala.