MUNDIJAL Brazil pokazao zašto je prvi favorit

Brazilci savladali Južnu Koreju 4:1, a u četvrtfinalu će igrati protiv Hrvatske, koja je boljim izvođenjem penala izbacila Japan

81906 pregleda97 komentar(a)
06.12.2022. 07:01h
18:33h

Na startu nadoknade drugog produžetka, Lovro Majer je šutirao sa 20-ak metara pored gola. Penali će rješavati pitanje petog učesnika osmine finala.

18:30h

Ako dođe do penala, a na pragu su, Hrvati će se pitati zašto je Dalić u produžecima mijenjao Modrića i Budimira, koji su u karijeri realizovali 87,5 odsto penala - osvajač Zlatne lopte iz 2018. je dao 21 od 24, a napadač Osasune 14 od 16.

Perišić vjerovatno ne bi bio izbor, jer je u karijeri iskoristio šest od 10 šuteva sa bijele tačke, a Kovačić nikada nije šutnuo jedanaesterac u regularnom toku. Jeste prije četiri godine u produžecima protiv Rusije u četvrtfinalu i promašio.

Modrić je u Rusiji bio precizan i protiv domaćina i protiv Danske u osmini finala.

18:16h

Nova dvostruka promjena Dalića - ulaze Livaja i Oršić umjesto Budimira i Perišića. Napadač Osasune je ušao u 62. minutu, ali sada je izašao i sigurno nije srećan.

18:07h

Pokušao je novi „kapetan” Perišić u 101. minutu, ali je izblokiran.

18:05h

Dalić vrši dvije izmjene u 99. minutu - ulaze Vlašić i Majer, izlaze kapiten Modrić i Kovačić. Očito je da „senatori” nemaju svježinu da nastave u ovakvom tempu.

18:02h

Nema šansi u uvodnih pet minuta prvog produžetka, a pauza je data zbog sudara glavama Tomijasua i Pašalića.

17:51h

Prvi put na 22. Mundijalu gledaćemo produžetke. Hrvati su prije četiri godine u Rusiji do finala dogurali sa tri pobjede nakon regularnog toka - Dansku i Rusiju su izbacili na penale, a Englesku golom Marija Mandžukića u 109. minutu.

17:49h

Prvi žuti karton je pokazan tek u 90. minutu, dobio ga je Kovačić. Prije toga, Minamino je zamijenio Doana.

17:48h

Igraće se četiri minuta sudijske nadoknade, Hrvati blizu novih produžetaka. Na Mundijalu u Rusiji su ih igrali tri puta.

17:34h

Velika greška Japanaca, Perišić je šutirao sa 20-ak metara, ali ga je Tomijasu izblokirao.

17:32h

Treća zamjena kod Japanaca. Izašao je Kamada, ušao Sakai.

17:25h

Osmina finala je završena i za Kramarića, mijenja ga Pašalić.

17:24h

Nova šansa za Hrvatsku - lopta se odbila od Morite nakon šuta Kramarića i došla do Budimira, koji je glavom gađao tik pored stative.

17:21h

Dvostruka promjena kod Japanaca - izlaze Nagatomo i strijelac gola Maeda, ulaze bivši igrač Partizana Asano i Mitoma.

17:19h

Prva zamjena na meču, Ante Budimir u napadu mijenja Bruna Petkovića.

17:16h

Šanse na obje strane nakon izjednačenja. Prvo je Endo šutem sa 20-ak metara natjerao Livalovića da vadi loptu ispod prečke, a potom je Perišić mogao da postane apsolutni heroj.