Podgorica na dva boda od trećeg mjesta, Budućnost nastavila očajan niz Titograda, Dečić bolji od Zete

Šampion slavio na Starom aerodromu golovima Lazara Mijovića

56961 pregleda21 komentar(a)
25.04.2021. 21:01h

Mečevi 31. kola Prve crnogorske fudbalske lige igraju se danas.

Počinje rasplet u borbi za opstanak i za izlazak na evropsku scenu.

Petrovac je napravio korak ka opstanku - savladao je Rudar sa 3:1, iako je cijelo drugo poluvrijeme imao igrača manje.

Sutjeska i Jezero su odigrali bez golova u Nikšiću.

Tim Miljana Radovića je tako pao na treće mjesto nakon 31. kola, dok je Jezero osvojilo važan bod u borbi za opstanak.

Ispred Sutjeske ponovo je Dečić koji je u Tuzima bio bolji od Zete - 3:1.

Danilo Pešukić i Iljir Camaj su već nakon 10 minuta donijeli prednost 2:0, a Zeta se vratila u meč preko Petra Orlandića.

Tačku na neizvjesnost je u sudijskoj nadoknadi stavio Danilo Marković.

Budućnost je u gradskom derbiju savladala OFK Titograd i zakucala ga za posljednje mjesto.

Šampion je slavio 2:0, oba pogotka je postigao mladi napadač Lazar Mijović - prvo u 66, a onda i u 91. minutu.

Titograd je u 38. minutu promašio penal - šut Žarka Popovića je zaustavio Miloš Dragojević.

A Podgorica nakon pobjede nad Iskrom kod kuće (1:0) ima samo dva boda manje od trećeplasirane Sutjeske, tri u odnosu na Dečić.

Pobjedu domaćinu na DG areni je donio Arihiro Sentoku golom u 15. minutu.

Iskra je nastavila loš niz, jer su bez trijumfa već devet kola...