Petrovac slavio sa 10 igrača i poslije sedam mjeseci došao u zonu spasa

Jedini primorski prvoligaš slavio je protiv Rudara 3:1 i u finiš prvenstva ulazi motivisan i sa sampouzdanjem da izbori opstanak, nakon što je u većem dijelu sezone to izgledalo kao nemoguća misija.

6352 pregleda 4 komentar(a)

Petrovac više nije na dnu, prvi put od 30. septembra ne zauzima posljednje mjesto na tabeli i u zoni baraža biće najmanje do 20 sati, dok se ne završi meč između OFK Titograda i Budućnosti.

Rudar, s druge strane, posustaje, u posljednjih osam kola ostvario je samo jednu pobjedu, danas je doživio treći poraz, ali ima dobru zalihu bodova i ne strahuje za prvoligaški status.

Petrovac je pobjedu najavio u šestom minutu, kada je Zaim Divanović neobjašnjivo ostao sam na polovini rivala, imao otvoren put ka golu i rutinski riješio situaciju jedan na jedan sa golmanom.

Dvadeset minuta kasnije 2:0 - ubacivanje Luke Merdovića iz prekida sa desne strane, dobar skok i udarac glavom Igora Vukčevića.

Rudar je bio uspavan, ali se trgnuo kada je Vuk Striković smanjio u 34. minutu - gol za 2:1 poklonio je golman Petrovca Đurović, koji je loše reagovao nakon bezopasnog šuta napadača gostiju.

Početak nastavka slutio je na uzbuđenja, jer je defanzivac Petrovca Zoran Mikijelj dobio direktni crveni karton zbog faula nad Strikovićem u ulozi posljednjeg igrača odbrane.

Pljevljaci su imali igrača više i cijelo drugo poluvrijeme da napadnu, da naprave pritisak, da stave na muke rivala...

Ništa od toga nisu uradili, odbrana Petrovca nije bila ugrožena, pa je rijetkih opasnih situacija bilo pred golom brojčano nadmoćnijeg tima.

Tačibana je sredinom drugog dijela pogodio prečku udarcem sa 20-ak metara, da bi u posljednjim trenucima Divanović iskoristio grešku Kotorca i drugim golom riješio meč...