Sportaši su u finalu bili bolji od Palade, rezultatom 21:18
4 komentar(a)
Basket turnir, Foto: Screenshot (TV Vijesti)
Ažurirano: 04.09.2015. 21:07h

Ekipa Sportaši pobjednik je velikog turnira u basketu koji se od 1. do 4. septembra igrao u Podgorici.

Sportaši su u finalu bili bolji od Palade, rezultatom 21:18, i tako slavili na veoma jakom turniru koji je organizovala Televizija Vijesti u saradnji sa Košarkaškim centrom Gimnazija, a na kom se takmičilo 30 ekipa.

Pobjednička ekipa Sportaša u sastavu Marko Koljević, Dejan Mraković i Aleksandar Bogojević su prethodno u polufinalu savladali Republiku Zabjelo sa 21:12, a za osvojeni turnir su osvojili pehar i novčanu nagradu od 400 eura.

U drugom polufinalu je Palada, u kojoj su igrali Vlado Gojnić, Miloš Milutinović i Predrag Perović bila bolja od Bloka 5 14:9. Paladi je kao drugoplasiranoj pripalo 250 eura.

Treće mjesto je osvojila Republika Zabjelo pobijedivši Blok 5 18:11, i pripala im je nagrada od 150 eura.

U revijalnom dijelu turnira je odigran i turnir na kome su učestvovale ličnost iz javnog života, a sve o tome možete pročitati na ovom linku.

Nik Basket - Sidro: 18 - 21

U cilju poboljšanja uslova za bavljenje sportsko-rekreativnim aktivnostima, kako za djecu tako i za sve sugrađane, TV Vijesti je u ranijem periodu, u saradnji sa svojim partnerima, obnovila preko 30 košarkaških igrališta širom Crne Gore. TV Vijesti će se i dalje truditi da organizuje akcije obnove sportskih igrališta koji su sastavni dio školskih terena ili terena za rekreaciju u stambenim kvartovima u Podgorici – donacije u vidu sportskih rekvizita neophodnih za odvijanje sportskih aktivnosti.

Osim takmičarskog dijela, posljednjeg dana turnira u petak 4. septembra, gledaoci će uživati i u revijalnom meču sa poznatim ličnostima.

Prijatelj turnira je "Suza" voda.

Turnir se igra loptama Molten koje se mogu pronaći u svim radnjama Cakan sporta.