Promašeni penali i uzbuđenja u Bukureštu: Ukrajina preko Sjeverne Makedonije do prvog trijumfa

Bilo je 2:1, nakon dominacije Ukrajina u prvom, ali i velike borbe u drugom poluvremenu

5048 pregleda 0 komentar(a)

Ukrajina je u prvih 45 minuta vodila 2:0 protiv Sjeverne Makedonije, kasnije se kockala i rizikovala da uprska sve.

Na kraju je, ipak, dobila ono što je htjela - slavila je 2:1, stigla do druge pobjede na evropskim prvenstvima, iako su Makedonci u drugom dijelu pokazali da su možda i previše u ovom meču respektovali protivnika.

Jarmolenko i Jarenčuk - koji su bili strijelci i protiv Holandije na startu - u 39. i 34. minutu su pogađali za sigurnu prednost Ukrajinaca.

Tada su i krunisali mnogo bolju partiju, vjerovatno zaslužili da vode i 3:0...

"Najvažnija je pobjeda, mislim da smo je zaslužili", rekao je Jarmolenko.

Napadač Vest Hema je proglašen za igrača utakmice.

"Naša odbrana je uradila veliki posao i želim da nagradu podijelim sa kompletnim timom", istakao je Jarmolenko.

Nastavak je ponudio mnogo više uzbuđenja.

Trajkovski je udarcem sa dvadesetak metara namučio golmana Bušćana, a onda je Sjeverna Makedonija dobila penal poslije faula koji je iznudio Pandev.

Loptu je uzeo Alioski, nadmudrio ga je Bušćan, ali je lijevi bek Lidsa bio pribran i odbijenu loptu je sproveo u mrežu.

Od tog 57. minuta utakmica se potpuno otvorila.

Sjeverna Makedonija je sve više prijetila, ali i ostavljala prostor rivalu koji je stvorio dvije velike šanse - do pogotka nisu mogli Malinovskij, pa Cigankov.

Imala je Ukrajina potom i jedanaesterac, ali je Dimitrijevski zaustavio udarac Malinovskog...

"Odigrali smo dva različita poluvremena, pravili neke greške koje nismo smjeli. Publika nas je nakon meča ispratila ovacijama i mislim da to najbolje govori kakav smo utisak ostavili", kazao je selektor Makedonaca Igor Angelovski.

Ukrajina je tako upisala trijumf poslije poraza od Holandije na startu (3:2), Sjeverna Makedonija je morala da se pomiri s drugim porazom - nakon što je na premijeri bolja bila Austrija 3:1.