Belgija tri od tri, Finskoj ostala tanka nada

"Crveni đavoli" slavili u Sankt Peterburgu 2:0

2945 pregleda 0 komentar(a)

Belgija je bila favorit i prije početka Eura, tu ulogu je opravdala u grupi B - sa maksimalnih devet bodova se plasirala u nokaut fazu.

Možda "crveni đavoli" nisu blistali ni u jednom od tri meča, ali poslije Rusije i Danske, pronašli su način i da savladaju Finsku - u Sankt Peterburgu je bilo 2:0.

Mnogo teže nego šte govori rezultat, iako je tim Roberta Martinesa sve vrijeme imao kontrolu.

Do prednosti je došao tek u 74. minutu poslije udarca glavom Fermalena - lopta je udarila u stativu i od golmana Hradeckog se odbila u mrežu.

Finci su imali neku svoju računicu za drugo mjesto, ali poraz je bio neminovan - potpisao ga je Lukaku trećim golom na Euru u 81. minutu.

Finci se i dalje nadaju da mogu da budu među četiri najbolje trećeplasirane ekipe na turniru, ali sa tri osvojena boda i gol-razlikom minus dva - 1:3, šanse im baš i nisu velike...