Raspucana Španija zakazala dvoboj sa Hrvatskom na "Parkenu"

"Crvena furija" deklasirala Slovačku 5:0, ali joj je to bilo dovoljno samo za drugo mjesto u grupi

12362 pregleda 1 komentar(a)

Mučenje u prva dva kola i remije u duelima sa Švedskom i Poljskom, Španija je "naplatila" u posljednjem meču grupne faze Evropskog prvenstva.

Na "La Kartuhi" u Sevilji je deklasirala Slovačku 5:0, ali joj je to bilo dovoljno samo za drugo mjesto u grupi.

To znači da će u osmini finala igrati protiv Hrvatske - taj duel je na programu 28. juna u Kopenhagenu.

Golman Slovaka Martin Dubravka je prvo odbranio penal Alvaru Morati, a potom je bio glavni krivac što je Španija povela.

Igrao se 30. minut kada je Milan Škrinjar dao loptu u noge rivalu na 30 metara od gola, a Dubravka nije bio spreman da reaguje.

Tako je poslije udarca Pabla Sarabije, umjesto da odbije loptu preko gola, "smečovao" u sopstvenu mrežu.

Slovačka - Španija

Da Slovaci nemaju čemu da se nadaju bilo je jasno kada je Ajmerik Laport u sudijskoj nadoknadi prvog dijela pogodio za 2:0, a u nastavku je tim Luisa Enrikea bio razigran i raspucan.

Do kraja su mrežu rivala tresli i Sarabija, Feran Tores, a petarda je pukla kada je Juraj Kucka upisao autogol petnaestak minuta prije kraja.

Španija je prvi put u istoriji na evropskim prvenstvima postigla pet golova.