Tragičari Malen i De Liht: Česi iskoristili sve poklone Holanđana

Košmar za Holandiju na "Puškaš areni"

11975 pregleda 2 komentar(a)

Holanđani idu kući direktno iz Budimpešte, Euro je za njih završen.

"Oranje" je šokirala Češka, koja je na "Puškaš areni" slavila 2:0 i zakazala četvrtfinalni okršaj sa Danskom 3. jula u Bakuu.

Tragičar j Matajs de Liht, koji je kod 0:0 dobio crveni karton zbog igranja rukom u duelu sa Patrikom Šikom - nakon tog detalja u 55. minutu utakmica je išla baš onako kako su željeli Česi.

Holandija - Češka

Doduše, samo tridesetak sekundi prije spornog momenta Holandija je imala zicer na zicerima - Donijel Malen se poigrao sa odbranom protivnika, ali nije mogao da nadmudri i Tomaša Vaclika koji mu je uuhvatio "živu" loptu.

Već u narednom napadu je Holandija ostala s desetoricom, a ond 68. minuta bila i u minusu kada se upisao Tomaš Holeš.

Frenk de Bur nije zna šta ga je snašlo, Holandija se suočila s eliminacijom iako je u grupnoj fazi imala sve tri pobjede, sa osam golova bila najefikasniji tim EP.

A u 80. minut je sve bilo riješeno kada je Patrik Šik zatresao mrežu i četvrti put pogodio na turniru...