Mesi širi magiju: Het-trik nakon Zlatne lopte i još jedan rekord za povratak Barse na vrh

Barselona pobijedila Majorku sa 5:2, Mesi 35. het-trikom postao novi rekorder španskog prvenstva, ispred Ronalda (34)
5825 pregleda 0 komentar(a)
Leo Mesi, Foto: Joan Monfort
Ažurirano: 07.12.2019. 23:42h

Devet sati nakon pobjede Reala nad Espanjolom, Barsa se vratila na vrh trijumfom protiv Espanjola - 5:2, za lidersku poziciju zbog bolje gol-razlike.

Leo Mesi je širio magiju samo pet dana nakon što je dobio šestu Zlatnu loptu za najboljeg fudbalera na svijetu.

Argentinac je postigao tri gola - ne zna se koji je ljepši od kojeg, i 35. het-trikom u Primeri postavio novi rekord, pošto je prevazišao učinak Kristijana Ronalda (34).

Tim sa Baleara prvo je načeo Antoan Grizman, a onda je krenula Mesijeva serija - u 17. minutu plasirao je loptu sa 20-ak metara, u same rašlje gostujućeg gola.

Hrvat Ante Budimir smanjio je na 2:1 u 35. minutu, ali gosti nisu bili dugo u igri - Mesi je već u 41. gađao slično kao kod prvog gola, malo bliže, malo niže, ali jednako ubitačno - 3:1 za Katalonce.

Luis Suares je pravom majstorijom u finišu prvog dijela povećao na 4:1, da bi predstava na "Nou Kampu" ukrašena u nastavku sa po jednim golom na obje strane.

Budimir je u 64. dao još jedan gol, smanjio na 4:2, da bi Mesi u 83. minutu zakucao loptu pod prečku za svoj 12. gol u La Ligi ove sezone

Prvi je na listi strijelaca, ispred Benzeme koji je dao 10.