Mural

Najvažniji događaj u Baru protekle godine bila je sječa čempresa i građanski bunt koji je potom uslijedio. Poslije njega u ovom gradu ništa nije isto.... Detaljnije»

PRAVILA KOMENTARISANJA

Zabranjen je govor mržnje, vrijeđanje po nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi, vrijeđanje ličnosti korisnika i lica čije ime se pojavljuje na sadržajima portala kao i korišćenje vulgarnih riječi. Svako korišćenje portala suprotno gore navedenom kazniće se ukidanjem korisniku prava pristupa portalu kome će biti trajno ili privremeno zabranjen pristup. Svako ugrožavanje lične i porodične bezbjednosti korisnika portala kao i osoba čije se ime pominje u sadržajima portala, putem prijetnji ili na bilo koji drugi način, je nedozvoljeno i svako takvo ponašanje može biti procesuirano kod nadležnih organa..Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, predstavljanje u ime drugog pravnog ili fizičkog lica. Zabranjeno je pisati velikim slovima (Full Capslock).

Komentari i sadržaji koji se ne odnosi na teme portala biće obrisani bez obavještavanja, a korisnicima koji šalju takve komentare i sadržaje u više navrata biće zabranjen pristup portalu.Ukoliko korisnik smatra da je nepravedno kažnjen ima pravo da kontaktira administratora.

Komentara: 6

UlicaCempresa

14-12-2019 08:17h
Naša Đurđa je za saradnika imala rano jutro i snažne motorne šege, imala je skriveno lice, radnike sa strane ,uzdala se u "blic krig",...Prošla je kao Njemci, ali nažalost iza sebe je ostavila pustoš koja i dalje opominje...I ovi novi čempresi, kao da se stide ljepote starijih predaka i postupka "naše" Đurdje, tuguju i venu prije svog prvog proljeća!

Sanstefano

14-12-2019 08:31h
mnogo lijep tekst i stil pisanja... sa uzivanjem sam citao

piano2633863951

14-12-2019 14:15h
Omladina ( i muška i ženska) koja nije voljela " narodnjake ", dolazila je na Parapet - da sluša tadašnju hit muziku ( i našu i stranu). Tih godina je bila popularna pjesma " Oj đevojko Milijana ", u ritmu jednog od tadašnjih zapadih hitova. Ta pjesma je naročito pjevana, kada su prolazile " barske ljepotice " ( uz pratnju svojih majki i tetaka ). " Izvođači " su bili lokalni gitaristi ( tzv. momci " sa tri akorda " ), ali i cijeli parapet. To je bio barski " Amarkord "

piano2633863951

15-12-2019 14:19h
Postojala su dva potpuno različita grada : Bar prije 1979, i Bar posle Zemljotresa. Prvi : tih, nenemetljiv, usporen, uspavan, čiji se ljetnji život završavao u 10 naveče - kada je odlazio feribot za Bari - uz tri jaka zvučna brodska signala; zadnji već iza Lukobrana. Drugi, agresivan, silovit, sa parama, i jakom Lukom, Marinom, sa kriminalnim klanovima i Mafijom, koji je htio da liči na neku zapadnu luku, poznatu po sumnjivim radnjama.

Vasilije357

16-12-2019 09:25h
Ponekad mi je žao što ne živimo u Podgorici. Onda bismo mogli vikendom da dolazimo u Bar, na izlet i – uživamo kao svi Podgoričani. - - - добра фора! А опет, није да није, долазе редовно и шврћкају се туда и зими и љети...

bagi1234

05-01-2020 14:35h
Odlican tekst kao i obicno.
Cekam taj park na mjestu posjecenih cempresa i vjerujem da ce imati sluha oni koji treba to da sprovedu.
Učitavam komentare

Prijavi komentar

Odaberite razlog prijave komentara: