Meksiku falio gol - pobijedio i ispao jer je jurio pogodak zbog više žutih kartona od Poljske

Sudbina se poigrala sa Meksikom - "sombrerosi" su savladali Saudijsku Arabiju 2:1, ali su ispali jer su jurili gol zbog više žutih kartona od Poljske

14548 pregleda 2 komentar(a)

Kada je Senegal prije četiri godine ispao u grupi Mundijala u Rusiji zbog fer-pleja, jer je imao isti broj bodova, gol-razliku i remi u duelu sa Japanom, mislilo se da će se dugo, dugo čekati da se to ponovi.

Ali, sudbina se sada poigrala sa Meksikom - "sombrerosi" su savladali Saudijsku Arabiju 2:1, ali su ispali jer su jurili gol zbog više žutih kartona od Poljske!

Naime, u sudijskoj nadoknadi su vodili 2:0 i na virtuelnoj tabeli imali isti broj bodova (četiri), gol-razliku (2:2) i remi u međusobnom meču, a u tom slučaju bi odlučivao broj javnih opomena.

Evropska selekcija je sakupila pet, a ekipa iz Srednje Amerike sedam žutih kartona, zbog čega je morala da juri treći pogodak.

Sofascore

U tom bezglavom jurišu je zaboravila na odbranu i primila gol iz kontre u 95. minutu, preko Al-Davsarija.

Meksiku su uzalud bili golovi Henrija Martina u 47. i Luisa Ćavesa u 52. minutu.