Preokret Junajteda na jugu, emotivna pobjeda Lestera

Bornmut - Mančester junajted 1:2, u prvom meču 11. kola engleske Premijer lige
Mančester junajted, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.11.2018. 16:56h

Golom Markusa Rašforda u drugom minutu sudijske nadoknade Mančester junajted je stigao do preokreta i pobjede protiv Bornmuta na južnoj obali - 2:1.

Interesantna i čudna utakmica gledana je na omalenom "Din kourtu", pred 11 hiljada gledalaca.

"Trešnjice", koje su sjajno počele sezonu, imale uoči meča tri boda više od Junajteda, više nego zasluženo došle su do vođstva golom Vilsona u 11. minutu, na asistenciju Stanislasa.

Mogao je domaćin protiv indisponiranog tima Žozea Murinja da vodi 3:0 u prvih pola sata - velike šanse imali su Frejzer, Stanislas...

Stvari su se promijenile u finišu prvog poluvremena, kada je Junajted, ni iz čega, maltene iz prvog udarca na gol, izjednačio pogotkom Marsijala. Asistirao mu je Aleksis Sančes, koji se našao u prvoj postavi umjesto lakše povrijeđenog Lukakua.

U drugom poluvremenu kao da je na teren istrčao novi tim Mančester junajteda. Gosti su dominirali, stvarali šanse i pravo je čudo kako nisu riješili utakmicu prije sudijske nadoknade.

Nestvarno je šta su u istoj akciji promašili Rašford, pa Pogba, nakon prečke Janga iz slobodnog udarca.

Velike šanse imali su Luk Šo i Džesi Lingard, a pravda je zadovoljena u foto-finišu, kada je Rašford primio loptu na grudi nakon centaršuta Pogbe i golom iz blizine lansirao "crvene đavole" na diobu 6. pozicije, upravo sa Bornmutom (pod 20 bodova).

Ispred su Mančester siti, Liverpul (po 26), Čelsi (24), Arsenal (22) i Totenhem sa 21 bodom, svi sa utakmicom manje.

Emotivnu pobjedu ostvario je Lesteru, u prvom meču nakon tragične smrti predsjednika kluba - "lisice" su slavile na gostovanju Kardifu u Velsu, golom Greja u drugom poluvremenu.

Prvi trijumf u sezoni, tek u 11. kolu, ostvario je Njukasl. Prva "žrtva" tima Rafe Benitesa bio je Votford.