Heler je iz jedinog šuta gostiju uspio da matira Manuela Nojera u 89. minutu
67 pregleda 0 komentar(a)
Marko Rojs, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.11.2018. 19:25h

Pogotkom kapitena Marka Rojsa Borusija Dortmund je slavila na gostovanju Volfsburgu, ali je i dočekala kiks Bajerna na "Alijanc areni", koji je primio gol u finišu utakmice sa Frajburgom i ostao je bez dva viđena boda.

Bavarci su se dugo mučili da otključaju bravu gostiju, i kada je u 80. minutu Gnabri postigao sjajan gol, činilo se da je pobjeda izvjesna, pošto gosti nisu šutirali u okvir gola Nojera u tom periodu. Ipak, u 89. minutu Heler je iz prvog pokušaja donio Frajburgu veliki i neočekivani bod.

Bajern sada nakon 10. kola ima četiri boda manje od lidera Dortmunda. Za petama Bajernu sa bodom manje je Lajpcig, koji je slavio u Berlinu protiv Herte.

I Augsburg je bio tragičar u finišu, jer je ispustio prednost, dok je Hofenhajm na "Baj areni" demolirao domaću ekipu koja je u dvije prethdone utakmice postigla čak 11 golova i u derbi su ušli sa oreolom favorita.

Šalke je napokon slavio, pošto je pred svojom publikom bio bolji od Hanovera.

Rezultati:

Augsburg - Nirnberg 2:2 (Finbogason 11, Šmid 59 - Fuks 54, Mul 88)

Bajer - Hofenhajm 1:4 (Belarabi 30 - Nelson 19, Žoelinton 34, 73, Grifo (penal) 49)

Bajern - Frajburg 1:1 (Gnabri 80 - Heler 89)

Šalke - Hanover 3:1 (Bentaleb (penal) 57, Embolo 71, Ut 85 - Vajdant 70)

Volfsburg - Borusija D. 0:1 (Rojs 27)

Herta - Lajpcig 0:3 (Verner 7, 53, Kunja 75)