VAR i Romanjoli u sedmom minutu nadoknade spasli Milan, povreda Iguaina

Kapiten Romanjoli u sedmom minutu nadoknade doveo Milan na četvrto mjesto, Adam Marušić je sa klupe gledao ubjedljivu pobjedu Lacija
174 pregleda 0 komentar(a)
Alesio Romanjoli, Foto: Dailystar.co.uk
Ažurirano: 04.11.2018. 21:41h

Čekao se posljednji sudijski zvižduk na "Friuliju" kada je Romanjoli pogodio u sedmom minutu nadoknade za treću uzastopnu pobjedu Milana i četvrto mjesto na tabeli. Golu je prethodila kontra "roso-nera" pošto je domaći Udineze krenuo u napad, iako sa igraćem manje pošto je u petom minutu nadoknade isključen Hoalnđanin Nijtink

Romanjoli nije promašio zicer sa deset metara, ali je pomoćni sudija podigao ofsajd. VAR je, međutim, pokazao regularnost gola za veliku pobjedu.

Ono što nje može da raduje navijače "roso-nera" je povreda leđa Gonsala Iguaina, koji je u 35. minutu morao da naspusti teren i to baš sedam dana pred derbi sa Juventusom, iz kojeg za 18 miliona eura Argentinac igra kao pozajmljen igrač.

U prvom meču nedjeljnog programa 11. kola Serije A, Lacio je rutinski (4:1) savladao SPAL i osamio se na 4. mjestu.

Ćiro Imobile je u 26. minutu doveo „nebesko-plave“ u vođstvo, da bi Mirko Antenući izjednačio dva minuta kasnije.

Ubrzo je, međutim, Imobile dao osmi gol u Seriji A ove sezone, pretekao Kristijana Ronalda i stigao na korak od prvog strijelca Kšištofa Pjonteka.

U drugom poluvremenu su odličnim udarcima iz daljine pogađali Danilo Kataldi i Marko Parolo za rutinski trijumf. Zanimljivo, kod oba ta pogotka je pogriješio bivši vezista Partizana, Everton Luiz.

Adam Marušić je sa klupe gledao meč.

Torino se poigravao u Đenovi, gdje je lako slavio protiv Sampdorije, dok je Sasuolo bio bolji u Veroni od Kjeva.

Atalanta je u Bolonji nakon preokreta slavila treću uzastopnu pobjedu i probila se u sredinu tabele.

Rezultati 11. kola

Lacio - SPAL 4:1 (Imobile 26, 35, Kataldi 59, Parolo 70 - Antenući 28)

Danas

Kjevo - Sasuolo 0:2 (Di Franćesko 42, Đakerini (autogol) 90+4)

Parma - Frozinone 0:0

Sampdorija - Torino 1:4 (Kvaljarela 65 - Beloti 12, (penal) 43, Falke 56, Ico 78)

Bolonja - Atalanta 1:2 (Mbaje 3 - Manćini 57, Sapata 70)

Udineze - Milan 0:1 (Romanjoli 90+7)