Šou-tajm Radonjićevog Bajerna: Dačka nastradala u Minhenu, Real i CSKA perfektni

167 pregleda 0 komentar(a)
derik vilijams, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.11.2018. 21:33h

Navijači Bajerna pamte velike i ubjedljive pobjede fudbalera, a večeras su dočekali i da košarkaši prirede trijumf za pamćenje.

Tim koji vodi Dejan Radonjić deklasirao je Darušafaku u šestom kolu Evrolige čak sa 46 poena razlike - 116:70.

Nakon izjednačene prve četvrtine (21:17), krenuo je šou-tajm Radonjićevih igrača.

Bajern je imao nevjerovatne procente, a šut za tri poena je bio spektalularan - 18 trojki iz 26 pokušaja, skoro 70 odsto.

Svi igrači su se upisali, svi su imali ravnopravnu minutažu, a najefikasniji je bio Devin Buker sa 18 poena.

Real je ostvario šestu pobjedu, laku i ubjedljivu u Tel Avivu, nad Makabijem - 87:66.

Serhio Ljulj je ubacio 17 poena, a Gustavo Ajon 12, uz isto toliko uhvaćenih lopti.

Madriđanima se na vrhu sa maksimalnih šest pobjeda brzo priključio CSKA, koji je u derbiju večeri u posljednjoj četvrtini slomio otpor Armanija u Milanu (:).

Kori Higins sa 23 i Nando de Kolo sa 18 poena su bili najbolji među "armejcima", dok su klub sa najzanimljivijim nadimkom u svijetu sporta - "crvene cipelice" - predvodili bivši igrač Budućnosti Vladimir Micov sa 24 koša i Majk Džejms sa 16 pogodaka, 12 asistencija i šest skokova.