Fenomenalni Dončić vodio Dalas do pobjede, Mekolum brojao do 40

Dvajt Hauard, Luka Dončić, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 07.11.2018. 08:26h

Luka Dončić odigrao je fenomenalnu partiju u dresu Dalas Maveriksa.

Slovenački reprezentativac predvodio je svoju ekipu do pobjede na svom terenu protiv Vašington Vizardsa 119:100 u jutros odigranom meču američke NBA lige.

Dončić, kome generalni menadžeri NBA lige predviđaju da će biti najbolji ruki ove sezone, je za 33 minuta na parketu postigao 23 poena uz šest skokova i tri asistencije.

Presudila je sjajna igra ekipe iz Teksasa u prvom poluvremenu, u kom su postigli čak 70 poena.

Vesli Metjuz je meč završio sa 22 poena, Denis Smit je imao 19, koliko i Harison Barns koji je stigao do dabl-dabla, uhvativši i 13 lopti.

Kod Vašingtona Džon Vol je postigao 24 poena, Bredli Bil i Oto Porter su ga pratili sa po 19.

Portland je nastavio sa dobrim rezultatima i stigao do osme pobjede u sezoni u duelu sa Milvokijem (118:103).

U redovima Portlanda Si Džej Mekolum je postigao čak 40 poena, od toga pet trojki. Demijan Lilard je postigao 13 poena, a Jusuf Nurkić je bio zapažen sa 12 poena, osam skokova, šest asistencija.

Kod Milvokija 23 poena je postigao Antetokumbo, po 22 Midlton i Bruk Lopez.

Kemba Voker je postigao 29 poena i sedam asistencija u trijumfu Šarlota nad Atlantom 113:102.

Na drugoj strani najbolji je bio Tre Jang sa 18 poena i deset asistencija.

Finiks Sansi koje sa klupe predvodi Igor Kokoškov doživjeli su i osmi poraz na 10 odigranih mečeva. Od njih su bolji bili Bruklin Netsi, koji su ubjedljivo slavili - 104:82.

Karis LeVert je predvodio pobjednika sa 26 poena, dok je kod Sansa najbolji bio Devin Buker sa 20, ruki DeAndre Ejton je imao 15 poena i 13 skokova.