Šafaržova završava karijeru poslije Otvorenog prvenstva Australije

Odluku o povlačenju saopštila je u Pragu prije početka finala Fed kupa između Češke i SAD.
56 pregleda 0 komentar(a)
Lucije Šafaržova, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.11.2018. 16:01h

Češka teniserka Lucije Šafaržova karijeru će završiti karijeru poslije Otvorenog prvenstva Australije zbog zdravstvenih problema.

Saopštila je da neće učestvovati ni na jednom turniru prije prvog grend slema u sezoni.

Šafaržova je četiri puta pomogla Češkoj da dođe do trofeja, ali nije u trenutnom timu koji se bori za novu titulu.

"Odluka je uslovljena zdravstvenim problemima koji su uticali na moju karijeru u posljednjih nekoliko godina", rekla je Šafaržova.

Ona je osvojila sedam WTA turnira u singlu i 15 u dublu, uključujući i pet grend slem titula sa Amerikankom Betani Matek-Sends.

Najbolji plasman Šafaržove u singlu bio je peto mjesto na WTA rang-listi 2015. godine, kada je stigla do finala Rolan Garosa, dok je u dublu bila prvoplasirana prethodne sezone.

Ona je sa sunarodnicom Barborom Štricovom osvojila bronzanu medalju na Olimpijskim igrama 2016. godine.