Šesti poraz Barana: I Zvezda napunila koš Mornara

Izabranici Mihaila Pavićevića, koji su na startu meča poveli 5:0 i 7:2, u igri su bili samo u prvih sedam minuta meča, ali je nakon 16:16 na terenu postojao samo domaći tim.
70 pregleda 13 komentar(a)
Bobi Braun, Crvena zvezda - Mornar, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 17.11.2018. 19:40h

Nakon Budućnosti prošlog vikenda (99:95), i Crvena zvezda je do vrha napunila koš Mornara - Barani su u "Pioniru" poraženi od "crveno-bijelih" sa 104:71, u utakmici osmog kola ABA lige.

Crnogorski šampiona je upisao šesti poraz, dok je Zvezda i dalje jedina ekipa bez poraza.

Zvezda je serijom 9:0 početkom druge četvrtine povela 25:16 i uhvatila zalet za pobjedu, koja je bila izvjesna već na poluvremenu, kada su "crveno-bijeli" vodili 18 razlike (48:30).

Početkom drugog poluvremena, vicešampion ABA lige je poveo sa 22 poena razlike (54:32) i već tada je pobjednik odlučen.

Mornar je sredinom ove dionice, serijom 8:0, uspio da vrati minus na 10 poena (60:50), ali je do kraja četvrtine Zvezda ponovo vratila prednost na 16 poena (75:69) i rutinski privela meč kraju...

Mornar u sljedećem kolu, 26. novembra, dočekuje Igokeu.

Crvena zvezda - Mornar 104:71 (23:16, 27:16, 25:27, 29:12)

Beograd – Dvorana: „Aleksandar Nikolić“. Gledalaca: 3.572. Sudije: Javor, Majkić (Slovenija), Babić (Bosna i Hercegovina).

Crvena zvezda: Regland 9, Čović 3, Kešelj 6, Nenadić 8 (2-1), Lazić 4, Faje 5, Beron 18, Dobrić 8 (1-0), Ristić 14 (4-3), Simanić 11 (2-2), Cirbes 2, Odžo 16 (8-6).

Mornar: Mićović 2 (2-0), Braun 19 (15-14), Kejnig 4, Drenovac 4, Pavić 8, Vujošević 4 (2-2), Pavićević, Voler 19 (2-2), Sane 7 (2-2), Vranješ, Rebić, Luković 4.