Svitoljina i Stivens u finalu

55 pregleda 0 komentar(a)
Jelina Svitoljina, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.10.2018. 13:37h

Ukrajinka Jelina Svitoljina i Amerikanka Sloan Stivens igraće u finalu WTA završnog turnira u Singapuru.

Svitoljina je u polufinalu savladala Kiki Bertens iz Holandije sa 7:5, 6:7 (5-7), 6:4.

Iako je Svitoljina vodila 1:0 u setovima i 2:0 u drugom, odluka je pala u trećem setu.

Odlučujući set počeo je sa tri uzastopna brejka, dva je uzela Svitoljina za vođstvo od 2:1, a potom nije bilo šansi za brejk sve do desetog gema.

Tada je Bertens imala dvije prilike da se vrati u meč, ali Svitoljina je bila nešto smirenija i došla je do pobjede za dva časa i 42 minuta, u najdužem meču do sada u Singapuru.

Postala je prva Ukrajinka koja se plasirala u finale završnog WTA turnira.

Stivens je nakon sjajnog preokreta pobijedila Karolinu Pliškovu sa 0:6, 6:4, 6:1. Pliškova je vodila 1:0 u setovima i 2:0 u drugom.

U trećem setu viđeno je pet brejkova, od kojih četiri Amerikanke, koja se prvi put u karijeri plasirala u finale završnog turnira.