Poraz Minesote, dabl-dabl Pekovića

U derbiju večeri, Golden Stejt bolji od Hjustona
Dvejn Vejd, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 09.11.2014. 08:12h

Minesota je u duelu sa Majamijem upisala četvrti poraz ove sezone. Sa druge strane, za Hitse je ovo bio četvrti trijumf.

Odličnu partiju u dresu "vukova" prikazao je reprezentativac Crne Gore Nikola Peković.

Meč je okončao sa 19 poena (šut iz igre 10-6, bacanja 7-7) uz 11 skokova i blokadu.

Sve je, praktično, bilo riješeno već nakon prve četrvrtine kada je domaći sastav stigao do 16 poena viška (29:13).

Majami su do slavlja prevodili Dvejn Vejd (25, osam asistencija) i Kris Boš (24, sedam skokova).

Iako je bio lišen usluga Režona Ronda (propustio već četvrti duel), Boston je napravio iznenađenje u Čikagu.

Gosti su serijom 12:2 u posljednjoj četvrtini napravili preokret i došli do treće pobjede uz isto toliko poraza.

Evan Tarner je bio najefikasniji kod Seltiksa sa 19 koševa, a pratio ga je Keli Olinjuk (18, 11 skokova).

Aron Brks je bio najbolji kod Čikaga (26, četiri trojke), a odličan je bio i Pau Gasol (19, devet skokova).

Nikola Mirotić je na terenu proveo nešto više od pet minuta i nije ni šutnuo na koš rivala.

U derbiju večeri, Golden Stejt je kao gost savladao Hjuston i sačuvao stopotstotni učinak (5-0).

Ovo je za Rokitse nakon šest trijumfa bio prvi poraz u sezoni.

Blistao je Stefon Kari sa 34 poena (trojke 9-6) uz 11 asistencija, a dobar je bio i Andre Igudala (15).

Kod Hjustona Džejms Harden je dao 22 (sedam uspješnih dodavanja), a Ajzeja Kanan 21.