Sutjeska i Mladost slavili u gostima, Petrovcu tri boda na Cetinju

1 komentar(a)
Lopta, Foto: Totalfootball.in
Ažurirano: 08.11.2014. 14:34h

Sutjeska i Mladost su opravdali uloge favorita u gostima protiv Mornara i Berana i nastavili trku za šampionsku titulu.

Odlučujući pogodak, za deseti trijumf nikšićkog tima, postigao je Stevan Kovačević u 18. minutu.

Isti učinak ima i Mladost (bez poraza devet kola) koja je kao gost pobijedila Berane 3:1.

Do trećeg uzastopnog trijumfa došla je golovima Ivana Kneževića u 9. i 66. i Miloša Đalca u 16. minutu. Jedini pogodak za Berane postigao je Nebojša Đalović u 24. minutu.

Lovćen je na Cetinju izgubio od Petrovca 1:0 i doživio treći uzastopni poraz. Odlučujući pogodak postigao je Danilo Tomić u 45. minutu.

Seriju loših rezultata prekinuo je Mogren, koji je u Budvi pobijedio Zetu 2:1 i nakon serije od pet uzastopnih poraza upisao tri boda.

Mogren je do pobjede, treće ove sezone, a prve kod kuće, došao golovima Miodraga Zeca u 5. i Žarka Grbovića u 37. minutu. Jedini pogodak za Zetu postigao je Petar Orlandić u 66. minutu.

Najzad, Pobjednika jedino nije bilo u duelu Grblja i Bokelja, koji su u Radanovićima igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Bojana Čukića u 37, a konačan rezultat postavio je Miloš Nikezić u 62. minutu, nakon greške golmana domaćina Ljubomira Đurovića.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u Pljevljima (13 sati), sastaće se Rudar i Budućnost.

Vujović zadržao vođstvo na listi strijelaca

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 12 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi najboljih strijelaca, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Golgeter Budućnosti Admir Adrović, sa utakmicom manje, je drugi sa deset golova, Petar Orlandić iz Zete postigao je osam, gol manje Luka Rotković iz Mornara i napadač Mladosti Bogdan Milić, dok je Stevan Kovačević iz Sutjeske šest puta zatresao mrežu.

Po pet golova postigli su Nedeljko Vlahović (Rudar), Draško Božović (Lovćen), Ivan Knežević (Mladost) i Benjamin Kacić (Petrovac), dok su se po četiri puta u listu strijelaca upisali Vladimir Jovović (Sutjeska), Ivan Jablan (Grbalj), Marko Šćepanović (Mladost), Aleksandar Vujačić (Budućnost), Žarko Grbović (Mogren) i Danilo Tomić (Petrovac).

Po tri gola postigli su Vule Vujačić (Mogren), Japanac Kohei Kato (Rudar), Miroje Jovanović (Mladost), Marko Đurović (Lovćen), Goran Burzanović (Zeta), Darko Nikač (Grbalj), Fukui Masato (Sutjeska), Aleksandar Šćekić i Miloš Nikezić (Bokelj) i Nebojša Đalović (Berane).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.