Arsenal pobjedom prekinuo seriju remija i prišao zoni Lige šampiona

Arsenal je neporažen već 17 utakmica u svim takmičenjima, još od gostovanja gradskom rivalu Čelsiju 18. avgusta (3:2)
Pjer Emerik Obamejang, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.11.2018. 15:28h

Niz od tri prvenstvena remija Arsenal je prekinuo pobjedom u Bornmutu. "Tobdžije" su slavile sa 2:1, i nakon 13. kola su na 5. mjestu sa bodom iza Čelsija i mjesta koje vode u Ligu šampiona.

Arsenal je poveo autogolom Lerme u 30. minutu, ali su u prvom minutu nadoknade poluvremena domaćini izjednačili golom Kinga.

U nastavku je viđen još samo jedan gol Gabonca Pjer-Emerik Obamejanga u 67. minutu. Arsenal ima 27 bodova, osam manje od lidera Mančester sitija a Bornmut je vezao drugi poraz i ostao je na 20 bodova.

U drugoj utakmici dana Hadersfild je slavio na gostovanju Vulverhemptonu. Domaćinu su presudila dva pogotka Australijanca Arona Mua u 6. i 74. Hadersfild ima 10 bodova i na dva je iznad zone ispadanja, Vulvs ima 16.