Čelsi plesao na "Tarf Muru", Junajted pobijedio, kraj serije Arsenala

"Plavci" dali četiri gola Barnliju
Čelsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.10.2018. 17:54h

Arsenal je stao poslije 11 pobjeda, i to u malom londonskom derbiju - niz "tobdžija" prekinuo je Kristal Palas, koji je izvukao remi na svom "Selhrst parku".

Bilo je 2:2, a bod domaćinu donio je srpski vezista Luka Milivojević golovima iz penala u finišu oba poluvremena.

Palas je vodio, Arsenal preokrenuo preko Granita Džake i Pjer-Emerika Obamejanga, prije nego je Džaka nasjeo na dribling Vilfrida Zahe i natjerao sudiju Martina Atkinsona na da pokaže na bijelu tačku.

Tim Roja Hodžsona je ovim remijem prekinuo seriju od tri poraza.

A Čelsi se naigrao fudbala na gostovanju Barnliju i postigao četiri gola, iako u sastavu zbog povrede nije bilo Edena Azara.

Pogađali su Alvaro Morata, Ros Barkli, Vilijan i Ruben Loftus-Čik za rutinskih 0:4 na "Tarf Muru".

"Plavci" su preuzeli drugo mjesto na tabeli od Mančester sitija, koji sjutra gostuje Totenhemu.

Mančester junajted je u 49. minutu imao dva gola prednosti (pogodili su Pol Pogba i Antoni Marsijal), ali je morao da strahuje do kraja protiv Evertona.

Gosti su kasnije smanjili iz penala protiv Gilfija Sigurđsona, a tim Žozea Murinja je dok kraja iskontrolisao situaciju i stigao do tri boda - 2:1.

"Đavoli" su ovim trijumfom preskočili "karamele" na tabeli i sada smo na osmom mjestu.