Pobjeda i u Novom Pazaru, Jedinstvo ide dalje

194 pregleda 0 komentar(a)
OK Jedinstvo, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 14.11.2018. 18:56h

Odbojkaši Jedinstva izborili su plasman u drugo kolo CEV kupa.

Nakon pobjede u Bijelom Polju sa 3:1, izabranici Darka Prebiračevića su slavili i u revanšu, sa 3:2 (24:26, 29:27, 25:22, 20:25, 15:11) i prošli dalje.

Sve je bilo odlučeno nakon trećeg seta, kada su Bjelopoljci osvojili dva potrebna seta (poveli 2:1), pošto je Novom Pazaru trebala pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborili “zlatni set”.

Kada su ispunili cilj, gosti su se opustili, omogućili domaćinu da se “razigra” i izbori peti set.

U odlučujućem setu, međutim, Jedinstvo nije dozvolilo potpuni preokret, sa tri uzastopna poena u finišu seta naš šampion je poveo 13:9 i osigurao pobjedu...

Inače, Bjelopoljcima je posao bio znatno olakšan, jer su Pazarci, iz nekog razloga, odlučili da u dvomeču sa našim šampionom ne igraju dvojica stranaca, crnogorski reprezentativac Marko Vukašinović i kolumbijski korektor Karlos Alomija, koji, inače, igraju u šampionatu Srbije, ali nijesu prijavljeni za Evropu.

Zanimljivo da je Novi Pazar u svim elementima bio bolji od Jedinstva, osim u jednom - u greškama. Domaćin ih je napravio čak 48, a gosti 29!

Novi Pazar - Jedinstvo 2:3 (26:24, 27:29, 22:25, 25:20, 11:15)

Novi Pazar - Dvorana: „Pendik“. Gledalaca: 300. Sudije: Njižnjikov (Rusija), Taran (Rumunija). Poeni iz napada: Novi Pazar 59, Jedinstvo 46. Poeni iz bloka: Novi Pazar 15, Jedinstvo 13. Poeni iz servisa: Novi Pazar 8, Jedinstvo 6. Greške: Novi Pazar 48, Jedinstvo 29.

Novi Pazar: Zoranić, Sretenović, Polomac 6, Zatrić (libero 1), Eremić 27, Daca 12, Živanović 10, Zuković (libero 2), Božović 1, Subotić, Halilović 20, Prušević 6.

Jedinstvo: Andonov 8, Dizdarević (libero 2), Ćinćur, Vukić, Popović (libero 1), Kojović, L. Bulatović, B. Bulatović 8, Rudić 10, Strugar 26, Bugarin, Tomić, Radović 3, Medenica 10.