Brazilski specijalci štitili sudiju od razjarenih igrača Gremija

River Plata je pobijedila u revanšu sa 2:1 i prošla u finale na osnovu više golova postignutih u gostima
79 pregleda 0 komentar(a)
gremio, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.10.2018. 10:14h

Policija za razbijanje demonstracija morala je da štiti sudiju Andreasa Kunja, koji je u završnici utakmice u Porto Alegreu dosudio penal za River Platu protiv Gremija, u polufinalu Kupa Libertadores.

Kunja je noćas, u 88. minutu dosudio penal za River, nakon što je pregledao video snimak.

Gonsalo Martines postigao je gol tek u petom minutu nadoknade vremena, pošto su žestoko protestovali igrači Gremija, koji su okružili i gurali urugvajskog sudiju.

U teren je tada ušla policija za razbijanje demonstracija i zaštitila sudiju.

Kunja je zbog prekida dodijelio 14 minuta nadoknade, a i po završetku meča morao je pod brojnom pratnjom da napusti teren....

River Plata je pobijedila u revanšu sa 2:1 i prošla u finale na osnovu više golova postignutih u gostima. U prvoj utakmici u Argentini, River je izgubio 1:0.

U drugom polufinalu u Sao Paolu večeras igraju domaći Palmeiras i argentinska Boka juniors. U prvoj utakmici Boka je na svom terenu pobedila sa 2:0