Ronaldo dao deveti gol u ligi, Roma izgubila, Interova rutina

"Stara dama" upisala 12. trijumf u prvenstvu, a Ronaldo preuzeo prvo mjesto na listi strijelaca
62 pregleda 0 komentar(a)
Kristijano Ronaldo Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.11.2018. 21:26h

Još jedna rutinska pobjeda Juventusa u Seriji A imala je potpis Kristijana Ronalda.

Portugalac je u trijumf nad Spalom (2:0) postigao prvi gol na meču i preuzeo prvo mjesto na listi strijelaca - na brojci je od devet pogodaka, koliko ima i napadač Đenove Kšištof Pjontek.

CR7 je načeo goste u 29. minutu poslije slobodnog udarca Miralema Pjanića, a u nastavku je sve dileme oko pobjednika otklonio Mario Mandžukić.

Juve je od mogućih 39 bodova osvojio 37, jedina ekipa koja ga je zaustavila u Seriji A je Đenova, i to u Torinu.

Lagani trijumf je upisao i Inter, koji je na "Meaci" savladao Frozinone 3:0.

Balde Keita je bio dvostruki strijelac, a i asistirao je kod gola Lautara Martinesa.

Roma je izgubila od Udinezea - jedini pogodak u Udinama djelo je Argentinca Rodriga de Paula u 54. minutu.

"Zebre" su tako prekinule seriju od sedam mečeva bez pobjede.