Radonjić ostao bez čuda u Istanbulu, CSKA u finišu slomio Olimpijakos

93 pregleda 1 komentar(a)
Nikola Kalinić i Nemanja Dangubić, Foto: Euroleague
Ažurirano: 01.11.2018. 21:52h

Dejan Radonjić je bio na pragu nove senzacije, ali je u finišu njegov Bajern poklekao pred Fenerbahčeom u Istanbulu (88:84).

Bavarci su posljednji put vodili u 36. minutu (76:74), a u finišu je svom bivšem treneru presudio Marko Gudurić. Prvo je pogodio iz teške situacije za 79:76, a potom i trojku minut i po prije kraja za 84:80.

Gudurić je svih svojih 10 poena ubacio u drugom poluvremenu, a najefikasniji su bili Luiđi Datome (19) i Jan Veseli (16).

U Radonjićevom timu su odskočili Devin Buker sa 15 i Stefan Jović sa 12 koševa.

Na otvaranju 5. kola Evrolige, CSKA je u velikom derbiju savladao Olimpijakos sa 69:65.

U uzbudljivoj završnici meč je riješio Vil Klajburn. Moskovljani su pri rezultatu 63:63 na 100 sekundi prije kraja krenuli u napad, a Klajburn je nakon tri ofanzivna skoka iskoristio slobodno bacanje, a zatim još dva nakon velikog promašaja Vasilisa Spanulisa.

Tim iz Pireja je pokušao da izjednači, ali je Aksel Tupan promašio trojku, a Kori Higins na 10 sekundi do kraja povisio na nedostižnih 68:63.

Serhio Rodriges je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 20 poena, a Klajburn je ubacio 17.

U timu iz Pireja su prednjačili Spanulis sa 16, Jorgos Printezis sa 14 i bivši igrač Partizana Najdžel Vilijams-Gos sa 13 koševa.