Dva gola Ronalda za preokret Juventusa protiv Empolija

78 pregleda 0 komentar(a)
Kristijano Ronaldo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.10.2018. 20:33h

Sa dva gola u nastavku meča, Kristijano Ronaldo je donio Juventusu preokret u meču sa Empolijem, kojim se šampion Serije A vratio pobjedama, nakon što je u prošlom kolu remizirao sa Đenovom kod kuće.

Empoli je poveo golom Kaputa u 28. minutu, ali je onda na scenu stupio Portugalac - prvo je izjednačio iz penala u 54. minutu, a onda je u 70. minutu, sjajnim šutem sa preko 20 metara, postavio konačan rezultat.

Juventus je upisao devetu pobjedu u prvenstvu, dok je Empoli šesti put poražen.

Remijem je završen duel Torina i Fiorentine (1:1).

Marko Benasi je doveo Fiorentinu u vođstvo već u drugom minutu, a na 1:1 izjednačio je Alban Lafon autogolom u 13. minutu.

Fiorentina je poslije deset odigranih utakmica peta na tabeli sa 15 bodova, dok je Torino deveti sa bodom manje.

U prvom meču dana, Atalanta je savladala na svom terenu Parmu sa 3:0 i ostvarila drugu uzastopnu pobjedu.

Atalanta je povela u 55. minutu autogolom Rikarda Galjola, a prednost je udvostručio Hose Palomino u 72. minutu. Konačan rezultat postavio je Đanluka Manćini u 80. minutu.

Klub iz Bergama ostvario je ukupno treću pobjedu u ligi i zauzima 12. mjesto na tabeli sa 12 bodova.

Parma je pretrpela drugi uzastopni poraz i 11. je na tabeli sa 13 bodova.