Turci bijesni: Sudija obećao da će dosuditi dva penala za Švedsku?

50 pregleda 2 komentar(a)
berg, Foto: Marca.com
Ažurirano: 19.11.2018. 13:20h

U najavi je veliki skandal u evropskom fudbalu, nakon što je reprezentativac Švedske Markus Berg izjavio da mu je mađarski sudija Ištvan Kovač obećao da će dosuditi dva penala za njegov tim u duelu sa Turskom, koji je odigran prije dvije večeri.

Švedska je u gostima slavila 1:0, pogotkom upravo iz jedanaesterca u 71. minutu, a Turska se tim porazom iz Lige B preselila u Ligu C.

Berg je objasnio da je na poluvremenu razgovarao sa Kovačem zbog sporne situacije iz prvog dijela...

"Bio je penal nadamnom, rekao sam mu da je pogriješio. Odgovorio mi je: 'Pogledaću snimak, ako sam pogriješio, dosudiću vam dva penala u nastavku'", ispričao je Berg.

Kovač je u drugom poluvremenu jednom pokazao na bijelu tačku, a nakon Bergovih riječi, Fudbalski savez Turske najavio je da će se žaliti Uefi i tražiti da se poništi utakmica...