Pobjeda u "vječitom derbiju", Zvezda i dalje neporažena, pobjede Olimpije i Mege

Zvezda je do devete pobjede stigla rezultatom 77:71 i učvrstila se na čelu tabele.
Regland, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 24.11.2018. 21:53h

U 9. kolu ABA lige, Partizan kao domaćin nije uspio da nanese prvi ovosezonski poraz Crvenoj zvezdi u Pioniru.

Partizan je u prvom poluvremenu bio bolja ekipa, ali je u trećoj četvrtini Zvezda iskoristila lošu igru domaćina, stekla prednost koju je do kraja održavala i na kraju trijumfovala.

Najbolji u redovima gostiju bili su Stratos Perperoglu sa 25 i Džo Regland sa 19 poena, a Mohamed Faje je postigao 11.

U Partizanu su se istakli Džok Lendejl sa 18 poena, dok su po 12 dodali Bandža Si i Markus Pejdž.

"Crno-bijeli" su ostali na četiri pobjede, a upisali su peti poraz.

Olimpija je u Ljubljani savladala FMP Železnik sa 88:86.

Pobjednički tim je sa 19 predvodio Blaž Mesiček, dok je najefikasniji u klubu iz Železnika bio Dragan Apić sa 21 poenom.

Olimpija ostvarila treći trijumf u regionalnom takmičenju, a FMP ima četiri pobjede i pet poraza.

U posljednjem meču subotnjeg programa, Mega Bemax je pobijedila Cibonu na svom terenu sa 82:80.

Mega je druga na tabeli sa sedam pobjeda i dva poraza. Cibona ima skor 3-6.

Megu je do pobjede u Sremskoj Mitrovici predvodio Goga Bitadze sa 28 poena, a sa 16 se istakao i Luka Ašćerić.

Najefikasniji u ekipi Cibone sa 14 bio je Ivan Novačić.

U nedjeju se sastaju Cedevita i Krka, dok crnogorski timovi igraju u ponedjeljak.

Budućnost je od 18 sati gost Zadra, dok Mornar od 21 čas dočekuje Igokeu.