PAO dobio vatreni gradski derbi, Fener u penal završnici slavio u Vitoriji

olimpijakos panatinaikos, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 09.11.2018. 21:34h

Dramatičan meč u Vitoriji odigrali su Baskonija i Fenerbahče, a u penal završnici slavili su gosti - 74:72.

Baskonija je vodila u većem dijelu meča, imala sedam poena prednosti pred posljednju četvrtini.

Tim Željka Obradovića je stigao zaostatak, a u posljednjih 35 sekundi koševima Nikole Kalinića, Kostasa Slukasa i Luiđija Datomea došao do pete pobjede.

Datome je upisao 16, Žofri Lovernj 15 poena za Fener, dok je u timu Baskonije, koja u utorak gostuje u Podgorici, najbolji bio Ilimane Diop sa 17.

Prvi veliki atinski derbi u Evroligi ove sezone završen je pobjedom Panatinaikosa.

PAO je na svom terenu savladao Olimpijakos u šestom kolu 93:80, sjajnom igrom u drugom poluvremenu.

Lukas Levačijus je vodio "zelene" do pobjede sa 17 poena, a Nik Kalates dirigovao igrom - 14 poena, po sedam skokova i asistencija.

U gostujućem timu briljantan je bio Jorgos Printezis sa 26 poena, uz šut iz igre 10/12.

Olimpijakos je doživio drugi vezani poraz i sada ima polovičan skor, dok je PAO ostvario četvrtu pobjedu.

Barselona je u prvom meču večeri pobijedila Himki u gostima 87:80, uz 18 poena i osam asistencija Tomasa Ertela.

Na drugoj strani, Aleksej Šved je ubacio 27.