Lebron Džejms dočekan ovacijama

Dočekale su ga glasne ovacije na njegovom debiju kod kuće, u pripremnom meču sezone u kojem su izgubili od Denver Nagetsa rezultatom 111:113
LeBron Džejms, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 03.10.2018. 08:05h

Utorak je dan kada je Lebron Džejms kročio na parket Stejpls Centrra prvi put kao igrač Los Anđeles Lejkersa.

Dočekale su ga ovacije na debiju kod kuće, u pripremnom meču sezone u kojem su izgubili od Denver Nagetsa (111:113).

Trostruki NBA šampion koji je zamijenio dres Klivlenda, dresom Lejkersa, nakon završene prethodne sezone, imao je učinak 5/6 za dva poena uključujući i pogodak za tri poena, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Džejms je odigrao 15 minuta prvog poluvremena nakon čega je presjedio drugu polovinu, isto kao protiv Nagetsa u San Dijegu u nedelju.

Tridesettrogodišnji superstar stvarao je prilike za saigrače, prije nego je pružio publici moćno zakucavanje krajem prvog perioda.

"Ovo je novi početak,novi start, novo uzbuđenje za mene", rekao je Džejms.

U ostalim pripremnim mečevima Šarlot Hornetsi su porazili Majami Hit (122:113), Boston Seltiksi su kod kuće izgubili od Klivlend Kavalirsa (95:102), Hjuston je dobio Memfis Grizlije (131:115), dok je Juta na svom parketu slavila protiv Toronto Reptorsima (105:90).