Jastremskaja kao Olga Danilović, drugi trofej za Kamilu

222 pregleda 0 komentar(a)
Dajana Jastremskaja, Foto: Twitter
Ažurirano: 14.10.2018. 13:25h

Ukrajinka Dajana Jastremskaja psotakla je druga teniserka u WTA turu koja je osvojila turnir a da je rođena u ovom milenijumu. Prije nje je to uspjelo 18-godišnjoj Srpkinji Olgi Danilović.

Njena vršnajkinja Jastremskaja je slavila u finalu Hong Konga, u kojem je Kineskinji Van Cijan prepsutila svega tri gema (6:2, 6:1).

Jastermskaja je pet od 12 pobjeda na WTA tuiru izvojevala u Hong Kongu, a talenat je dokazala plasmanom u finale juniorskog Vimbldona 2016. godine. Van Cijan je na 24. mjestu WTA i prije Hong Konga je sjajnu formu potvrdila osvajanjem turnira u Nančanu i Gvangžuu.

A turnir u Lincu, isto iz kategorije 250, osvojila je Italijanka Kamila Đorđi. Do drugog WTA trofeja 26-godiušnja Đorđi je došla lakom pobjedom nad Ruskinjom Jekaterinom Aleksandrovom, kojoj je prepsutila svega četiri gema (6:3, 6:1).